| anonim_4396 a întrebat:

Ioan Luchian Mihalea si trupa "Song"... Ce amintiri va evoca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copilaria minunata. Emisiuni ca ba nu-ba da, Abracadabra, concertele MiniSong, jocuri pe maidan ca pac-pac, fata ascunselea, baba oarba. Frumoase timpuri.

4 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Voci adevarate nu ca cele de astazi, care ies pe banda...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tineretea...anii cand, fara nicio grija, ascultam melodiile lor...anii cand, in cele doua ore de program TV, era o adevarata sarbatoare un concert Song.
Inca ascult Song. God bless Youtube!

| angella1972 a răspuns:

Eram copil si visam sa fiu cu ei acolo, sa cant cu ei, sa ma priveasca lumea la tv si sa ma invidieze.si mai era si ioan luchian mihalea, atat de frumos...atat de talentat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveau valoare artistica dar imi aminteste de comunism si nu-mi face placere.