| crazyduck a întrebat:

Kazi ploae dupa cum stiti e un artist foarte abstract
imi poate explica cineva versurile?
Toxic ca fluxul unei noxe
Ma-ntorc din cosmos pe oxigen vin la mic
Cuvintele imi vin in minte le simt sfinte Deci simte-le findca devin deprindere
Tind dereglat de filme
Zic in fine
Cei la care tin mor primi
Cum cei absenti nu pot dezamagi ii tin minte
Le simt lipsa

1 răspuns:
| perfectsmile93 a răspuns:

Deci, e greu sa iei versurile lui Kazi ca pe un tot, incearca sa desparti vers cu vers. Ceea ce zice e fix ceea ce zice. Nu stiu cum sa iti explic. De exemplu primele doua versuri "Toxic ca fluxul unei noxe
Ma-ntorc din cosmos pe oxigen vin la mic"
se refera ca face prapad(toxic, noxe) in rap. Ca e superior( din cosmos) celorlalti. Bineinteles asta inteleg eu, deci exista posibilitatea ca sa fiu total pe langa. Oricum Kazi nu trebuie disecat, e ceva in genu, atunci cand cauti prea adanc mesaju pierzi esentialul. Numa bine happy