| andra15 a întrebat:

Lady gaga este satanista? bine eu stiu raspunsul ca este dar voi ce credeti?
ea este satanista prin semne si vorbe tot foloseste unele cuvinte care sunt ale satanei dar ma rog eminem o sa fie omorat deoarece el face parte dintr-o grupa satanista care ii pune sa spuna unele cuvinte sa sa foloseasca anumite semne si primesc multi bani ca fac asta dar eminem vrea sa iasa si o sa fie omorat ca michel jackson ca si el facea parte din grupa aia si a iesit din ea si a fost asasinat.scuze m-am luat cu povestitul deci ce credeti?

13 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

laughinglaughing deci asta e tipica mentalitate de Romania! Nu sunt satanisti.Lady Gaga e doar una care vrea sa apara. Facand chestiile alea ii aduce doar mai multa faima si o face sa aiba o figura*revolutionara* si noua, deci este totul pentru succes.De Eminem si Michael Jackson nici nu indrazni sa vorbesti cum ca ar fi satanisti. Eminem este un adevarat artist, un artist care si-a pus viata in cantece.Acum daca folosesti semnul rockului sau se imbraca intr-un mod nu inseamna a fi satanist! Satanismul este ceva mult mai grav si sunt persoane cu probleme mintale deci nu mi se pare cazul sa vorbim degeaba despre niste artisti ca Eminem si Michael Jackson.Nu stiu despre ce grupuri satanice si ce povesti ai auzit dar sunt complet false.Ca Michael Jackson nu va mai fi nimeni.Cum poti sa zici ca era satanist cand a facut atatea melodii de pace,si atata efort sa ajute copiii? Si in plus nu a murit asasinat-.-, dar din motive de sanatate. Eminem este idolul meu, unicul artist demn sa fie numit asa si cu asta am zis tot.E foarte urat ca vorbiti si acuzati niste persoane pe care in final le vedeti la tv deci nu le stiti, cu chestii grave ca satanismul.Deci pe zi ce trece raman fara cuvinte de mentalitatea din Romania :o

| Mihai_Alin_Sting_Duta_1996 a răspuns (pentru andreeutzaa):

Daca te-ai documenta mai bine ai vedea ca e cel mai bine sa fii satanist.Mentalitate tipic romaneaca...sa spui ceva si sa nu stii ce spui tipic romanesc

| Underground_8492 a răspuns:

Vorbesti de lucruri pe care nu le intelegi

| Moonster a răspuns:

Nu e satanista de loc, li se pare unora ce sunt invidiozi, gaga e cea mai tare

| DracoMalfoy a răspuns:

Mda. Pai Lady GaGa e oricum damnata rau. Da. E satanista. Sa fim seriosi, nici ea nu se ascunde, la urma urmei a aparut de atatea ori cu coarne si chestii deastea.Si ea a spus, intr-un interviu, ca face totul pentru faima. iar showbiz-ul din ziua de azi asta promoveaza, satanismul. Serios. Michael Jackson a murit la scurt timp dupa ce a vorbit public despre Sony Music ( un studio de muzica pe unde "trec" toate vedetele inainte sa devina vedete). si a spus ca ei ii impuneau ce sa zica, ce sa faca si ce simboluri sa foloseasca. Cat despre chestia cu Eminem, chiar nu stiam...macar am aflatwinking. Deci. cam asa stau lucrurile. majoritatea vedetelor fac compromisuri ca sa ajunga unde sunt acum. Scz ca si eu m-am luat cu povestitul, dar asta e adv.

| exya_5295 a răspuns:

Crezi in iluminati? multa lume spune ca lady gaga face iluminati si alti artisti (eminem, jey-z, rihanna etc) nu stiu ce sa spun eu nu cred in asa ceva adica ea foloseste diferite semne sa ii ascult eu melodiile thinking

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Nu nu cred ca e satanista. Arata ea cum arata dar are un suflet mare sa stii.

| dianadiana2000 a răspuns:

Si ew cred acelasi lucru,lady gaga foloseste diferite semne ale stanei,a facut un pact ca el pentru a deveni celebra sh pentru a avea multi bani: nu ai observat ca dintr'o data s-a auzit despre lady gaga? are stilul ei si ne controleaza prin melodiile ei,ew personal nu mai ascult lady gaga dekn am auzit astea despre ea,asa ca ar fi mai bine sa nu mai asculte nimeni.Da, si eminem ese ceva de genul ei, numai ca el canta hip-hop si house dar tot aceeasi poveste ca lady gaga e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca este...Dar, din nefericire, noi nu vom sti sigur niciodata sad
Poate nici Lady Gaga nu stie cu adevarat ce face...
De altfel in vreo 5 ani nimeni nu va mai sti de ea, asa cum a fost si cu Queen, Michael Jackson si multi altii!
Acesti cantareti sunt doar pionii lui Lucifer, niste piese lipsite de importanta care totusi produc pagube atat de mari in societatea moderna...

| JIJ a răspuns:

V-ati uitat prea mult la desene animate, cum sa ne controleze mintea o melodie? poate ne provoaca un stres neobservat (pentru ca ne intrebam dimineata dc ne doare capu?)
dar nu ne controleaza mintea

| Oana_4980 a răspuns:

Da, si eu cred asta. M-am documentat foarte mult dar nu numai ei sunt. Vedetele de la Disney Channel, Rihana, Jay-z, etc. Cei din Romania nu sunt dar in schimb au succes pentru ca pozeaza nud si chestii din-astea.

| cry21999 a răspuns:

Lady gaga=satana

| cristianamaria99sweet a răspuns:

Lady gaga e satanista!big grin