| Andrei_Mihnea_1996 a întrebat:

Pot sa pun corzi de chitara electrica pe o chitara acustica?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

De putut poți să pui și corzi de vioară pe acustică, nu te oprește nimeni.
Dar nu e indicat. De ce crezi că există corzi speciale pentru electrică și speciale pentru acustică?
Cel mai probabil dacă faci asta o să-i îndoi gâtul și o să-ți rupi degetele încercând să le apeși cum trebuie.

1 răspuns:
| melkittenqueen a răspuns:

Poti dar nu recomand. Se aplica si celor care vor sa puna corzi de acustica la clasica..Adica risti sa iti strici chitara si nu cred ca vrei asta laughing