| Deea03 a întrebat:

Rock/metal vs Pop/house... Castigatorul e clar, dar vreau sa va aud si parerile.

De ce ati ales asa?

Eu pot sa zic doar asta: Muzica adevarata este rock/metal etc pentru ca ea chiar transmite anumite sentimente... Pe cand muzica "normala" zice doar ca o tipa are chiloti roz si ca ii poarta la mare. Ce transmite asta?

In fine. Randul vostru.

Peace!

12 răspunsuri:
| DreamingAloud a răspuns:

Muzica adevarata este aceea care te face sa te simti bine, in largul tau si nu conteaza ce gen. Ce zici tu despre o tipa care are chiloti si ii poarta la mare... laughing nu am auzit pana acum cred ca ai inventat pe moment. In orice caz gusturile nu se discuta iar pentru mine frumos nu este ce e frumos ci frumos este ce imi place mie. Pe curand kiss!

Răspuns utilizator avertizat
| Crisis a răspuns:

Da, raspunsul corect e Metal, Metal si iar Metal.
Cand il ascult simt ca adun toate energiile universului sau ceva gen thinking Ma simt foarte libera si cu adrenalina in mine... Oamenii astia chiar fac muzica [cu instrumente reale!], spre deosebire de muzica pop [ un intrumental pentru muzica house/pop se poate face in vreo 2 ore cel mult in FL Studio sau alt program free].
Ca sa faci rock trebuie multa munca, multa daruire si mult talent. Artistii care canta house sunt imbibati in Autotune.
Concluzie: Stay metal! \m/

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Toti rockerii unitiva! laughing Rock and metal foreverwinking

Răspuns utilizator avertizat
| lunarwolf a răspuns:

Rock & metal, categoric. happy
Cred ca motivul este evident, doar daca asculti o melodie de acest gen! happy

| Mariinaa a răspuns:

Rock/Metal mai mult ca sigur. Este un gen nemuritor care merita ascultat de cei care stiu sa-l aprecieze...happy

| Sheungii a răspuns:

Rock / metal! Te sustin...muzicaa house chiar nu imi transmite nik.Versurile se repeta la nesfarsit si nau nici un sens.Devine chiar enervant la un momentdat.Totul se bazeaza pe "facaturi" in timp ce in muzica Rock se folosesc instrumente.Sa ne amintim fratilor ca muzica nu inseamna doar voce.Daa, instrumentele fac toata treaba.Si de'asta imi place rock'ulwinking

| Deea03 explică:

Rock Rulzzz.

| cRe1oNNN a răspuns:

Rock/metal

Muzica nemuritoare happy