| LuciYTB a întrebat:

Sall tpu.Am o chitara cam de 2 luni.am mai cantat la ea trilu lilu,dar vreau sa invat un cantec! am incercat amintiri cu haiduci,dar pur si simplu nu pot sa schimb acordurile repede,nu stiu nici acordurile, si vreau poze cu acorrdurile care iti arata pe ce corzi sa apesi sad, ma poate ajuta cineva va rog

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Asta cu schimbatul acordurilor repede se face doar prin exercitiu. Am incercat si eu mai de mult sa cant la chitara si stiu la ce te referi. Am lasat-o balta dupa cateva incercari. Invatasem niste acorduri de baza, si la fel ca tine nu puteam sa le schimb repede si sa cotrolez miscarile fiecare maini in parte. M-am lasat ca ma dureau degetele de la corzi. :))
Uite aici o smecherie interactiva cu acordurile.
http://chordbook.com/guitar-chords/

1 răspuns:
| WarriorCat a răspuns:

Exersezi acordurile ușor, ușor și încerci să o faci din ce în ce mai repede.