| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Am o intrebare pentru "metalisti".In ce gen credeti ca se claseaza Ensiferum? E death metal sau folk metal? Bine, eu as zice a e Viking metal dar pare putin prea vesel pentru genul acesta. Am mai intrebat pe unii, pe altii, dar fiecare dadea alt raspuns, si vreau sa stiu pana la urma ce este. \m/

5 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Eu aș zice că e și puțin folk metal.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Folk Metal.De death metal nici nu se aproprie.

| TheDarkDragon explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cam ai dreptate, mie mi se pare ca vocea e mai apropiata de black metal in majoritatea melodiilor.

| Duucu a răspuns:

Viking metal cu siguranta. Probabil sa fie si melodeath...

| mODIN a răspuns:

100% folk metal
Nu exista viking metal, e ca si cum ai zice ca Slayer canta Bloody Metal