| Teo026 a întrebat:

Salut, Am o placa de sunet la calculator de aia mai veche, are doar 3 intrari. Si am un sistem Trust 2.1 (dar eu am mai bagat 3 boxe in plus si a iesit un 5.1 in miniatura). Mi-am dat comanda de placa noua de sunet Gembird SC-5.1-1 si as vrea sa stiu daca o sa se simta vreo diferenta la sunet.
Oricum intentionez sa imi cumpar un sistem Genius 5.1 SW-HF 5005, dar as vrea sa stiu daca o sa se simta vreo diferenta cu placa de sunet noua.

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ai ales aproape cele mai proaste solutii posibile. Gembird e o firma de cacao iar Genius in materie de sisteme audio...sa ne lase.

Diferente se simt daca iti iei o placa de sunet Creative si un sistem de boxe Logitech.

| FelixDilanMen a răspuns:

Sunetul nu se modifica... doa spre bine poate happy

| Teo026 explică (pentru FelixDilanMen):

A, deci degeaba am luat placa de sunet 5.1 daca raman cu acelasi sistem, nu? Sistemul Genius 5.1 150w e bun de ceva?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Teo026):

Sistemul Genius 5.1, ca orice alt sistem 5.1 e bun pentru filme daca vrei surround. Pentru muzica e o mare porcarie. Placa de sunet e mediocra, singurul avantaj fata de o integrata este ca poti conecta un 5.1 pe ea.