| andreeapink01 a întrebat:

Salut dragi specialisti in chitara, am inceput cursuri de curand si trebuie sa imi cumpar o chitara clasica ( am inteles ca marimea normala pentru cei peste 13 ani este 4/4). Ce firme imi recomandati? Un anumit tip de lemn? Un anumit tip de corzi? Sunt incepatoare si nu vreau sa ma duc sa cumpar prima chitara care imi vine in mana. Mersi

Răspuns Câştigător
| SWS a răspuns:

Yamaha CX40
La inceput corzile din magazin sunt destul de moi pentru ca modelul acesta e pentru incepatori.
Sa imi spui daca te-am ajutat! happy