| Vaallyy999 a întrebat:

https://youtu.be/W_bKpbiMz3A
As vrea să încep să cânt Deathcore, am 17 ani. Am auzit că sunt tot felul de exerciții, și dacă puteți să-mi dați va rog link-uri și site-uri cu ele, sau video-uri cu pași, mai exact as vrea să pot cântă cum când (Alex Koehler) în link-ul de mai sus. Mersi happy

Răspuns Câştigător
| CreepyCrow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=ahkSTjUzP-o

https://www.youtube.com/watch?v=eEm500j9hb4

Trebuie sa te hidratezi mult ca sa nu iti ranesti corzile vocale si mai mult. Antreneaza-te cate putin in fiecare zi si mareste incet durata exercitiilor. Nu te astepta la rezultate rapide

| Vaallyy999 explică (pentru CreepyCrow):

Mersi mult man! big grin
Am început direct cu exercițiilelaughing După ceva timp o sa pot sa tip calumea, dar cum o sa am o voce în gen a lui Alex, asta încă nu-mi dau seama

| CreepyCrow a răspuns (pentru Vaallyy999):

Growls-urile nu pot suna toate exact la fel fiindca ele depind de cum suna vocea fiecaruia. Ele pot suna mai ascutit sau mai joase si in functie de cum ai forma gurii cand faci growls-urile, la alea ascutite tii gura mai larg deschisa de exemplu. E destul de greu si pentru cantareti, chiar daca ei au ani de munca in spate. Un detaliu important e sa stii si cand sa te opresti ca sa nu exagerezi si sa iti supra-uzezi corzile. Bafta multa

| Vaallyy999 explică (pentru CreepyCrow):

Mersi man! big grin Faci și tu?

| CreepyCrow a răspuns (pentru Vaallyy999):

As vrea eu

| Vaallyy999 explică (pentru CreepyCrow):

Ai FB? laughing