| SlenderMan299 a întrebat:

Sunt bune aceste boxe pentru muzica? http://www.altex.ro/boxe-myria-rc-5110-5-1-80w-negru

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

La sursa de sunet m-am referit de unde isi iau semnal boxele: placa sunet dedicata/integrata; DAC; etc. O sa presupun ca-i o placa integrata momentan, caz in care iti recomand sa adaugi ori acum ori cand dispui de alte fonduri o placa dedicata caci altfel iti vor fi penalizate noile boxe.

Prin a scoate bas-ul in evidenta presupun ca te referi la bubuiala de SW. Asta ca stiu sa nu recomand 2.0 (varianta mai buna dpdv muzical).

Edifier-ul de pe eMAG e ok, desi recomand C2XD de pe PCG (nu l-am gasit pe eMAG) in primul rand pentru ca l-am ascultat si stiu ce poate (decent pentru pretul lui, mult peste competitorii din clasa Logitech &co pentru ca vine cu amp separat, sateliti din lemn pe 2 cai). Daca optezi pentru C2V-ul de pe eMAG, poti include in buget si o placa de sunet dedicata ca Xonar DG sau Xonar U3.

http://www.emag.ro/boxe-2-1-edifier-2-x-8w-20w-albastru-c2v/pd/DKH0WMBBM/
http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/c2xd-black/

5 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

In afara de faptul ca cel mai probabil sunt alte pocnitori, la fel ca celelalte pocnitori mai cunoscute ca Genius, Logitech &co., ce sa faci cu 5.1 la muzica? 90% din muzica e inregistrata stereo, ghici cum va fi redata?

| SlenderMan299 explică (pentru Utilizator1234):

Imi poti recomanda de aici niste boxe? http://www.emag.ro/search/pret,intre-200-si-500/Boxe

| Utilizator1234 a răspuns (pentru SlenderMan299):

Pai specifica buget, sursa de sunet si cum preferi sa sune un sistem ca sa pot sa fac o recomandare pertinenta. Pe eMAG stiu sa intru si singur.

| SlenderMan299 explică (pentru Utilizator1234):

Buget: Maxim 500 RON, boxele le vreau cu tot cu sursa, adica sa le pot conecta la telefon/PC etc. si as prefera sa scoata bass-ul in evidenta si clar.

| SlenderMan299 explică (pentru Utilizator1234):

Multumesc de sugestii! O sa incerc sa cumpar boxele acelea Edifier de pe PC Garage. big grin

| Utilizator1234 a răspuns (pentru SlenderMan299):

La sursa de sunet m-am referit de unde isi iau semnal boxele: placa sunet dedicata/integrata; DAC; etc. O sa presupun ca-i o placa integrata momentan, caz in care iti recomand sa adaugi ori acum ori cand dispui de alte fonduri o placa dedicata caci altfel iti vor fi penalizate noile boxe.

Prin a scoate bas-ul in evidenta presupun ca te referi la bubuiala de SW. Asta ca stiu sa nu recomand 2.0 (varianta mai buna dpdv muzical).

Edifier-ul de pe eMAG e ok, desi recomand C2XD de pe PCG (nu l-am gasit pe eMAG) in primul rand pentru ca l-am ascultat si stiu ce poate (decent pentru pretul lui, mult peste competitorii din clasa Logitech &co pentru ca vine cu amp separat, sateliti din lemn pe 2 cai). Daca optezi pentru C2V-ul de pe eMAG, poti include in buget si o placa de sunet dedicata ca Xonar DG sau Xonar U3.

http://www.emag.ro/boxe-2-1-edifier-2-x-8w-20w-albastru-c2v/pd/DKH0WMBBM/
http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/c2xd-black/