| Furti a întrebat:

As vrea sa ma ajutati in legatura cu numele unei melodii de Arcangelo Corelli:

https://www.youtube.com/watch?v=lM8DpAS4oVU&feature=yout u.be

Aveti idee cum s-ar putea numi? Am cautat luni intregi numele melodiei dar nu l-am putut gasi, iar Shazam a dat din umeri cand l-am intrebat :(.

P.S.: E prima parte din toata ahm... melodia, voi uploada si celelalte parti, poate ajuta.

5 răspunsuri:
| Furti explică:

Am gasit piesa.
Concerti Grossi, Op.6: No. 12 in FA Major.

| yonutzu95 a răspuns:

Ceva usor si nu te mai chinui ia youtube downloader descarci video de pe youtube si apoi cu acelasi program dai la convert bagi video modifici mai jos cum sa o converteasca da in mp3 dai pe convert astepti oleaca si gata melodia eu unu asa fac cand nu gasesc o melodie.

| Furti explică (pentru yonutzu95):

Stiu si eu cum sa descarc de pe youtube.
Problema mea e cu totul alta, nu stiu daca m-ai inteles. Eu am melodiile, le-am mai ascultat, le am in calculator.
Dilema mea e ca nu cunosc numele "piesei", intrucat in calculator am fisierele numite Arcangelo Corelli 01/02/03/04. Pe mine ma intereseaza numele piesei (gen Concertul numarul... pentru...), nu cum sa o descarc (si nu vad de ce-as face asta daca chiar eu sunt cel care le-a postat pe YTB).

| yonutzu95 a răspuns:

Http://youtubedownload.altervista.org/
cu acest program poti descarca video si tot cu acest program poti cobverti video in melodie mult mai simplu decat sa stai sa cauti luni de zile dupa nume