| PitBul2C a întrebat:

vreau sa imi cumpar o chitara si nu sti udecare sa fie electrica sau normal laughing
Si daca imi cumpar una electrica o sa mearga si fara bass?
Basuu ii boxa aia mare la care se baga o mufa happy
Mersi de ajutor.

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ăla nu se cheamă bass. Fără amplificator, vei auzi doar vibrațiile produse de corzi, nimic mai mult. Nu e ca și cum nu poți utiliza deloc chitara, dar nici nu se aude altceva.

| TrialByFire a răspuns:

Eu zic sa inveti mai multe despre chitara si cum functioneaza inainte sa iti iei una.Nu vreau sa ma intelegi gresit, nu zic ca nu ar trebui sa iti iei deloc, dar mai bine te uiti pe internet sa vezi care chitara produce un sunet care sa iti placa mai mult, cea electrica sau cea acustica.Si apropo bassul este un fel de chitara ce produce note cu o octava mai jos decat chitara electrica, nu o cutie la care se baga o mufa!