Întrebare recomandată | Dactor a întrebat:

Cânt la vioara de 6 ani şi pot să cânt : Mozzart, Vivaldi, Paganinni etc. Acum mă aflu într-un club de muzică, dar aş vrea să ştiu unde aş putea să îmi fac o "reputaţie" şi să mă fac cunoscut.

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Intreaba-ti profesorii de vioara. Violonistii merg la concursuri, altii intra in cite o trupa etc.
Depinde si unde locuiesti. Una e sa stai la Cozia, alta la Bucuresti alta la New York.
Poti sa incerci sa te filmezi si sa-ti pui niste piese pe yutube.com Asa fac multi instrumentisti de muzica clasica. Nu strica si e usor de facut. Nu uita sa dai ceva informatii despre tine. Lumea apreciaza sa stie si putin din povestea fiecaruia.
Succes, sa auzim de tine!

| Dactor explică (pentru ALGator):

O să îţi urmez sfatul şi sper să mă auziţilaughing

4 răspunsuri:
| secessumaeternum a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci o reputatie trebuie neaparat sa-ti schimbi genul muzical. Ai fi extrem de apreciat daca te-ai apuca de cantat house

| Dactor explică (pentru secessumaeternum):

Nu ai nici o legătură cu muzica fără supărare. House nu este de nimic. De ce să îmi schimb genul de muzică? Pentru că zice unul de pe "net" care nu are nici o legătură cu muzica?

| secessumaeternum a răspuns (pentru Dactor):

De sarcasm nu ai auzit? Ma refeream la faptul ca in epoca noastra muzica adevarata este complet inlarurata si inlocuita cu house, dance, manele si alte gunoaie comerciale