| No11name a întrebat:

Nu stiu daca am facut cea mai buna decizie intrand in categoria asta, dar are legatura cu muzica asa ca...
Eu am descoperit o trupa ( Years&Years). Solistul este gay.Cand toti prietenii mei au auzit asta au zis ca sunt ciudata si toata lumea ma ignora complet.Melodiile sunt super faine si nu as vrea sa renunt la ele.Nu o sa ma apuc sa ascult noua melodie a Deliei si nici vreo eroina de dragul lor, dar totusi vreau un sfat.
Dau funda celui mai bun raspuns.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SimonPetru a răspuns:

Asta iti arata ce persoane pline de prejudecati sunt prieteni tai, nu am vazut pe nimeni comentand de rau melodia cand a fost in top la radio si se punea la terase sau cluburi.Mie personal imi place melodia Shelter si am ascultat-o cu prieteni si nu mi-a zis nimeni nimic. Gusturile in materie de muzica nu se discuta, fiecare e liber sa asculte ce vrea si nimeni nu te poate obliga sa iti schimbi gusturile in materie de muzica. Sunt atatia artisti care au creat capodopere ale muzicii si care aveau diferite vicii.Si cu toate astea au intrat in istorie ca mari artisiti.Deoarece nu asculti melodia unui artist de dragul artistului, ci fiindca iti place sau te regasesti in melodia respectiva. Mereu la balurile de absolvire se pune melodia We Are The Champions si nu am auzit niciodata pe cineva plangandu-se de asta, datorita orientari solistului, nu am auzit pe nimeni zicand ca nu o sa vada filmul Spectre deoarece melodia tematica este cantata de Sam Smith. Asculta ce iti place tie, deoarece e viata ta nu lor, iar daca ei nu sunt de acord cu ce iti place tie gaseste pe cineva care sa fie. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Prietenii ăia ai tăi au o mentalitate redusă. Când îţi place o melodie, o faci pentru că apreciezi arta care stă la baza ei, nu orientările sexuale sau alte preferinţe ale artistului.
Şi eu ascult Y&Y şi asta ar trebui să faci şi tu dacă îţi place trupa.Dă-i încolo pe ceilalţi cu prejudecăţile lor.

| Gonrax a răspuns:

Și întrebarea unde e?