| anonim_4396 a întrebat:

Sintem incredibili. Trupei AC/DC i s-a cerut spaga la granita sa fie lasata sa treaca in Ungaria. Oare nu ne-ajunge cit ne-am facut de ris pina acum? Chiar nu ratam nici o ocazie sa ne batem joc de imaginea noastra si de noi?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că doar așa știm să ne respectăm.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@BRO, imi place initiativa ta (indiferent daca la baza sta un fapt real sau nu)! Trebuie sa le dam cate un cartonas galben (nu le am cu fotbalu', dar sper ca am nimerit-o bine big grin ) tuturor celor care ne fac tara de rusine si poate in timp vor invata si ei sa se poarte civilizat! Daca nu noi suntem cei in masura sa schimbam mentalitatea romanului si imaginea Romaniei, atunci cine? Trebuie sa-i sanctionam, nu doar sa radem si sa aratam cu degetu' de dupa colt! Si poate incetul cu incetul se va curata tara de mizerii!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

BRO nu a specificat ca nu muzicienilor li s-a cerut spaga, ci angajatilor care transportau echipamentul trupei cu 29 camioane. Acestora li s-a cerut cate 50 euro de camion pentru ca nu ar fi avut rovinieta. Banii le-au fost ceruti de cei de la drumuri si nu la vama.
Am citit si eu stirea de aici: http://www.adevarul.ro/......3408.html, dar ce-i in titlu nu este si in continut.
Sigur ca este revoltatatoare atitudinea acestor angajati de la drumuri, dar spagile cerute/date peste tot nu mai sunt, demult, o noutate la noi, noi sunt doar cei carora li se cer.
Numai bine!

| Atelocin a răspuns:

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Ce sa'i faci.Asa ne luam noi ramas bun de la artistii straini :]

| Vizitiul a răspuns:

Asta stim cel mai bine. Manipularea in masa, prostitutia, coruptia, spaga, sunt ingredientele "succesului" in Romania. E intrigant ceea ce se intampla, dar totusi ne prieste.

| Vizitiul a răspuns:

BRO -nu-l sterge mai, linge-l, e "criza"laughing.

| lolitagirl a răspuns:

Doamne dar ce...am ajuns sa ne facem de ras peste tot?straight face Se pare ca asta e Romania.Pacat!

| hd04wbw a răspuns:

Cum i sa cerut spaga? Ei au venit cu avionul.Numai daca mai nou sunt vamesi si in aer.Informeaza-te mai bine sau vezi exact despre ce e vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sper ca Bono se reface si nu-i cere nimeni mita la Viena in 30 august, ca-s in stare sa omor 3... unguri. Nu-s sovina, dar se asorta cu intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hd04wbw, tocmai beam un pahar de cola cind ti-am citit postarea. Nu ma mai fa sa rid cind beau ceva, acum trebuie sa-mi curat monitoru' ca m-a pufnit risu si l-am umplut de cola laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred asa ceva, e o aberatieoh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Well, stirea a fost la Realitatea. E drept ca am vazut si eu o stire relatata in diverse moduri la diferite posturi tv si tocmai intrebam unde-i adevarul daca fiecare are alta versiune. Totusi miezul trebuie sa fie acelasi si anume ca a fost vorba de spaga pentru trecerea granitei. Oricum ar fi, ca era vorba de camioanele cu echipament, sau chiar membrii formatiei, este foarte grav, foarte grav pentru imaginea Romaniei in lumeea asta.