| spiridus25 a întrebat:

Spuneti-mi parerea voastra despre melodiile urmatorilor artisti:

-Mădălina Manole

-Amy Winehouse

-Laura Stoica

-Whitney Houston

-Mălina Olinescu

-Kurt Cobain

Răspuns Câştigător
| Korb a răspuns:

Hmm..despre Kurt pot sa-si spun ceva, fiindca ascult Nirvana.
Din punct de vedere muzical, melodiile lui au un soi de tristete interioara si un caracter oarecum antisocial.
Fizic vorbind, avea niste ochi frumosi, era dragut la fata.
Parerea mea personala: era un rocker cu probleme, dar in sinea lui un artist de o sensibilitate deosebita.
Acum, depinde ce vrei tu sa auzi.
Sper ca ti-am raspuns la o parte de intrebare laughing)

| spiridus25 explică (pentru Korb):

Eu ascult melodii de la toti acesti artisti de aceea vreau sa aflu si parerea altor persoane. Daca ti-as spune ca sunt nascuta in 20 februarie ca si Kurt Cobain m-ai crede? Eu vreau sa aud parerea altora, nu conteaza daca e diferita de a mea.

| Korb a răspuns (pentru spiridus25):

Ok, te credlaughing dar sper ca ti-am raspuns, macar pentru Kurt...

| spiridus25 explică (pentru Korb):

Da,multumesc pentru raspuns.

4 răspunsuri:
| forthewicked a răspuns:

Păi, despre Kurt Cobain pot spune ceva, deoarece doar lui îi cunosc foarte bine biografia și muzica... În viziunea mea, Kurt Cobain era o persoană foarte sensibilă, care nu evita să își exprime sentimentele în versurile melodiilor sale, dar dacă ai observat, toate melodiile sunt compuse în acorduri minore, care aduc puțină tristețe în cântece.

Era un om depresiv și nu făcea față la viața de *rock star* pentru că îl punea la încercare de multe ori și îl deranjau foarte mulți *fanii* care ascultau Nirvana doar ca să fie cool.

Pe el l-a afectat mult divorțul dintre părinții săi, deoarece l-au făcut ssă își urască familia și să se închidă în el.

În spatele vieții sale (droguri, alcool, turnee etc.) se ascundea însă un suflet foarte sensibil, care până la urmă a cedat tocmai din această cauză.

Părere: Kurt nu e tocmai un exemplu de urmat, dar e o legendă a rock. ului și mereu va rămâne așa.

R.I.P. Kurt Cobain