| AvalohAlyn a întrebat:

Una dintre cele mai superbe melodii:

https://www.youtube.com/watch?v=n4RjJKxsamQ

Va place? Ce parere aveti de aceasta melodie?

Mi se pare de-a dreptul superba.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Da, Alyn, e o piesa superba. E preferata mea (dar si a prietenei mele cele mai bune de vreo 18 ani. Nu cred ca trece vreo zi fara sa o ascult, o recomand tuturor rockerilor (si nu numai) si ma fascineaza mesajul transmis de versurile sale.
Scorpions rocks!

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E cu adevarat o melodie ce merita ascultata.
Dar de batranul Freddie ce zici (ca tot s-au facut marti 24 de ani de cand nu mai e printre noi): https://www.youtube.com/watch?v=PI3LAgGBxqU

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Bacemi):

Wow, Freddie Mercury imi place la nebunie! L-as asculta la nesfarsit, piesele sale sunt incantatoare! "Bohemian Rapsody", "We Will Rock You", "The Show Must Go On", "Under Pressure", "Love of My Life" si "Another One Bites the Dust" sunt doar cateva dintre melodiile mele de suflet, inca din copilarie/adolescenta. Genial!

| AvalohAlyn explică (pentru Cameliapantiru):

Dar Michael Jackson?big grin

| Cameliapantiru a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Michael Jackson e unul dintre artistii mei preferati, de peste 20 de ani. Am ascultat chiar si astazi, dupa-amiaza, "You Are Not Alone", "Billie Jean", "Earth Song", "Remember the Time" si inca vreo alte cateva piese. Si tie iti place mult, asa-i? E super!

| Cameliapantiru a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Alyn, sa asculti si piese de la Bon Jovi, Guns'n'Roses, Led Zeppelin, Deep Purple, Creedence Clearwater Revival, Simon&Garfunkel, Elvis...

| T0T a răspuns:

Da, e foarte frumoasă.

| J0B0MAT a răspuns (pentru T0T):

Tare avatarul.winking

| J0B0MAT a răspuns:

Pe asta au dansat ai mei la nuntalaughing

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

Si se gandeau la viitorul lor copilsmug

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cred ca un copil era ultimul lucru la care se gandeau atunci laughing
Anyway pe mine m-au facut abia dupa 4 ani.sad. Credeau ca nu o sa aiba niciodata un copil.

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

Asta ar fi un motiv si mai important pentru tine pentru a iubi viatasmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O știu, da... îmi place.
https://www.youtube.com/watch?v=veiJLhXdwn8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui nu ii place asa melodie. Daca te uiti atent la tot videoclipul, pentru 2 3 secunde apare si steagul Romaniei pe timpul revolutiei din "89

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Da,am vazut partea cu Romania...arata imagini de la revolutie pentru ca ea face parte tot din...''vantul schimbarii''

| Mădă0611 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Melodia e de fapt despre caderea zidului Berlinului.

| twas a răspuns:

Da,imi place.

| Trenuletz a răspuns:

Of course.
It's a very strong melody.