| anonim_4396 a întrebat:

Urgent... imi poate spune cineva cum imi pot perfectiona vocea in afara de cursuri de canto? sau de alte cursuri? va rog este foarte urgent si dau funda si si votul maxim.

3 răspunsuri:
| SnowWhite1 a răspuns:

Eu am auzit de ''trcul'' cu oul crud.Iei un ou crud, il ''bati'' putn si'l bei dar nu am incercat niciodata.Si inainte de a canta ai putea face niste excercitii de incalzire a vocii,chiar fac diferenta. Poti cauta pe si YT Vocal Warm Up Exercises si te asigur ca vei avea de unde alege.
Dar sa stii ca cele mai folositoare si cu efect garantat sunt lectiile de canto.
P.S.: Nu te astepta ca dupa ce bei odata ou crud sa se vada si rezultatul, pentru ca nimic nu se face una, doua.Trebuie sa faci asta constant.
Multa bafta:*

| RoxAnana a răspuns (pentru SnowWhite1):

Oul crud e pentru durere in gat sau pierderea vocii nu te face sa canti mai binelaughing)

| sL0boz a răspuns:

Cica ouale crude pe gat date merg ( ceva ce numesc eu sloboz )