| MrOvidiu a întrebat:

Vreau sa schimb boxele la masina mea un golf3 din 1992 si nu stiu ce boxe trebuie sa aleg, casetofonul este de 2x20w si vreau sa stiu cum se masoara boxele actuale, eu le-am masurat cu ruleta si am vazut ca au aprox. 17 cm. Puteti sa imi recomandati si niste boxe?

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Si daca nu spui ce buget ai, ce model e head-unitul si daca le pui pe fata sau pe spate, noi cum sa recomandam?

| MrOvidiu explică (pentru Utilizator1234):

As vrea doar un set pe fata pe 2 sau 3 cai, head-unitul nu stiu ce model e iar bugetul este pana in 150 ron.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru MrOvidiu):

Pe 3 cai n-ai nicio sansa sa gasesti ceva calitativ in bugetul tau. Din moment ce HU e slab (presupun doar, din moment ce nu stii ce e), ar merge unul pe 2 cai mai ieftin dar cu SPL mare. Problema e ca cel mai ieftin si decent sistem pe 2 cai e urmatorul Mac, la care trebuie sa faci efortul de 50 de lei. In rest ai doar optiuni coaxiale, care-s toate o apa si-un pamant, in sensul ca destul de slabe. Pe langa boxe, cumpara si-un set de inele MDF (vreo 20 de lei) ca sa nu rezoneze direct din tabla.

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/Mac-Audio/MPE/MPE-2.16-/