| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo "Biblie a satanistilor" sau ceva de genul asta? Vreo carte din asta la care sa te inspaimante chiar si coperta? Stiti voi, cu demoni, ritualuri, nebunii din astea. Ceva cu un nume sinistru, ceva care daca-i spui cuiva ce citesti sa te creada tacanit?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Vreo carte din asta la care sa te inspaimante chiar si coperta? Stiti voi, cu demoni, ritualuri, nebunii din astea. Ceva cu un nume sinistru, ceva care daca-i spui cuiva ce citesti sa te creada tacanit?"

Aha. Biblia.

| T0T a răspuns:

Exista Biblia satanista dar ti-as recomanda mai degraba Cheia lui Solomon.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism
http://www.lovendal.ro/......-din-lume/

| untu a răspuns:

De ce te intereseaza asta? ca sa faci rau cuiva? eu in locul tau nu l-as atinge sub nici o forma! Atrag ghinioanele si daca vede diavolul ca ai in mana cartea satanista iti intra in suflet si te chinuieste!

| Gizăz a răspuns:

Singura chestie de genul de care ştiu e opera lui Anton LaVey, care se numeşte chiar aşa: Biblia Satanistă. Numai că nu e ce crezi tu că e. Adică cu demoni, ritualuri şi alte prostii. Pentru astea nu ştiu... caută ceva de demonologie. Mai e o carte numită Evanghelia după Satana scrisă de Patrick Graham. Dar aia e strict beletristică. Nu abordează tema direct, ci e doar un roman poliţist cu un criminal în serie satanist. Dar după cum arată coperta şi primul capitol cred că ai obţine efectul dorit.

http://nemirabooks.ro/wp-content/uploads/tdomf/3229/0.jpg

PS. Vezi că ai greşit categoria.