| Arthiom a întrebat:

A venit caldura, iese lumea la plimbare in parcuri, la terase etc. Evident au inceput sa iasa si parintii cu copii de toate varstele. Dar e ceva care mi se pare cam aiurea. E vorba despre portbebe. Numai mie mi se pare ca nu prea e sanatos ca bebelusii sa stea asa "cracanati"(imi pare rau dar alt cuvant cu care sa descriu mai bine situatia nu am gasit). Serios, unii arata de parca invata de mici sa faca spagatul. Uitati aici poza http://www.ecomami.ro/produse-bio/images/P/MarsupiRosu1. jpg

9 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Ai dreptate, nu e prea sanatos pentru bebelusi sa stea in asa ceva.

| Arthiom explică (pentru Mayhem666):

Macar de erau intr-o pozitie mai orizontala, asa stau vertical iar coloana lor si asa fragila e solicitata cat timp mergi cu ei asa, si mai stau si cracanati o.O

| Clorox a răspuns:

Mie imi pare ceva normal!

| Kitty a răspuns:

Ideea este ca bebelusul sa fie aproape de mama, cum era si in burtica. E alegerea fiecarui parinte cum "si-l poarta", dar eu n-as cumpara asa ceva.

| Oanna96 a răspuns:

Sunt total de acord cu tine.Nu mi se pare prea ingenioasa aceasta metoda, imi tot da impresia ca mai mult ii chinuie.

| LiveTheMoments a răspuns:

Chiar asa dar măcar o sa fie flexibili si mai încolo.

| Arthiom explică (pentru LiveTheMoments):

Ori te nasti flexibil, ori te antrenezi pentru asta, un cocon in care stai cracanat nu te face flexibil, sa stai cateva ore pe zi in pozitie verticala cand coloana ta nu e chiar atat de rezistenta nu mi se pare ceva in regula.

| george001 a răspuns:

Daca ai o curiozitate reala si esti interesata direct atunci intreaba pediatrul copilului - care iti va spune ca e una din pozitiile recomandate ca fiind foarte sigure. Daca vrei doar sa iti exprimi opinia nefondata si sa gasesti aprobare din partea unor necunoscuti cu opinii la fel de slab fundamentate, esti o proasta!

| Arthiom explică (pentru george001):

"esti interesata", ba nene, nu sunt femeie in primul rand, in al doilea rand, nu vreau sa demonstrez nimic, doar voiam sa stiu cine mai gandeste la fel. Daca te consideri atat de inteligent atunci evita sa jignesti, ca la asta ma pricep si eu, poate mult mai bine decat tine, dar ma abtin. Priceput?