| anonim_4396 a întrebat:

A pus userul inferno o intrebare legata de homosexuali si a primit niste comentarii gen :
1 - "dumnezeu ne da libertate. Nu creaza el oameni special pentru a fii homosexuali sau cum altcumva sa mai fie. Fiecare isi alege ceea ce vrea sa faca in viata!"

2 - "dumnezeu nu a creat homosexualii, cum nu a creat nici rautatea bla bla bla din cauza pacatului lui Adam si Eva cu totii imbatranim si pacatuim. Apoi, Dumnezeu ne-a creat cu liber arbitru si fiecare decide cum vrea sa si-l foloseasca"

3 - "Nu a creat homosexuali ci oameni, dar oamenii si-au parasit natura si vor sa fie si ei mai "altfel"

Un raspuns al lui Inferno a fost "Homosexualitatea se manifesta si la animale. Deci si animalele au suflet si sunt libere?"

Deci... au animalele suflet sau nu? Au animalele liber arbitru sau nu? Daca la ambele intrebari veti zice "NU", incercati sa explicati de ce se manifesta homosexualitatea si la ele nu doar la om (scuzele penibile cu satana nu sunt bune, cautati altceva).

6 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Mai ai putin si o sa scoti arta la cimpanzei si pictura la pisici, poate gasesti o intreaga filosofie pe la sopirle, vezi ca au si ciinii niste tratate dar sunt uitate prin cine stie ce birou rolling on the floor Ar trebui sa scrii un tratat despre sociologia purcelului balan. Sunt convins ca au si animalele legi, ca asa ai vazut tu la desene animate si toti se supun impartului leu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alta intrebare va rog.asta e prea grea pentru voi.nu puteti pricepe raspunsul.cu un singur neuron? de unde?

| rocco09 a răspuns:

Mai prietene din cunostintele mele vagi de psihologie liberul arbitru se aplica doar fiintelor rationale, ce-i cu aberatiile "animalele au liber arbitru?""
Animalele au instinct, si daca un caine e in calduri se masturbeaza si cu hidrantul de pe trotuar!
Oricum voi aveti voie sa faceti sex cu oricine animal, homo etc, pentru ca daca nu sunteti decat niste mamifere evoluate e ok sa te ghidezi dupa instincte animalice! Cine stie cu ocazia asta poate se imbunatateste specia!

| Vibrations a răspuns:

în randul animalelor s-au semnalat practici homosexuale, nu homosexualitate propriu-zisă. Nu cred că există animale care practică sex exclusiv cu specimene de același sex.
Doar omul, in genialitatea lui, se poate preta la asemenea practici barbare, bolnave, lipsite de logică.
Dacă Dumnezeu ar fi existat, nu ar fi existat homosexualitate, si alte deviații si imperfecțiuni.

PS: pentru atei, nu mai puneți întrebari cu caracter retoric, ironizând existența lui Dumnezeu. Categoria asta a ajuns de râsul curului.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Daca animalele nu au suflet atunci cum se face ca un caine sa planga dupa stapan cand pleaca(eu nu cred ca plage din instinct). Cainele ramane cel mai bun prieten al omului.Acum cativa ani a murit un soldat din Afganistan iar dupa aia a murit si cainele lui din cauza dorului.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Pai daca il linge si se bucura inseamna ca trebuie sa aiba suflet pentru altfel daca animalul fara suflet actioneza din instinct atunci ar trebui sa-l omoare pe om indiferent de gestul lui. de expmplu:Eu daca primesc un cadou si incep sa ma "bucur"prin diferite manifestari inseamna ca nu am suflet?(citez:"...animalul il linge sau se"bucura"! Este un tip de comportament care nu are de a face cu sufletul!")