| unprietenaproape a întrebat:

A transmis vreodata vreun mesaj Dumnezeu oamenilor prin gand?

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Numai celor ce au probleme psihice.

| costis a răspuns:

Mintile oamenilor sunt prea ocupate acum ca sa mai aiba timp de mesaje spirituale. Insa cine cauta cu bun simt e indreptat catre lumina.

| danut a răspuns:

Absolut, DAR NUMAI PROFETILOR si acest lucru in CONDITI SPECIALE ca sa nu se poata CONFUNDA CU CELE transmise de DRACUL, Satana adica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Nu ma refer la profeti. intreb daca a spus cuiva, ceva vreodata in gand, care sa aiba legatura cu el

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

1)Dumnezeu "vorbeste" NUMAI celor care se numesc copii ai Sai.
2)Daca faceai parte dintre copii Sai nu puneai asemenea intrebare deoarece stiai ce si cum comunica Dumnezeu.
3)Ca sa-ti dau o mica idee afla ca Dumnezeu nu vorbeste oamenilor prin cuvinte, mai mult degeaba ti-as spune ca te-as incurca si mai mult.

| sublime89 a răspuns:

Nu, dar asta nu i-a oprit pe multi sa creada ca au vorbit cu d-zeu. Daca nu stii, si nu ai fost invatat sa faci diferenta intre realitate si fictiune, e foarte usor sa crezi ca ai vorbit cu d-zeu sau cu diavolul. Iar daca mai suferi si de o boala psihica, e si mai usor.

| KillMePlease a răspuns:

în mod clar.
Du-te la un spital de nebuni şi întreabă-i pe ăia dacă n-au vorbit ei cu Dumnezeu.
Şi cu Charlie vorbesc ăia...Şi cu Sătănel.
Îs comunicativi, ce vrei?

| BogdantheDreamer a răspuns:

Mie personal nu. Dar tie?

| kyliejenner a răspuns:

Dumnezeu e constiinta ta deci da

| CranK71 a răspuns:

Daca crezi ca iti vorbeste dumnezeu, a doua zi probabil vei alerga fluturi imaginari

| alexandruiasi a răspuns:

Prin gand adica sa ii vorbeasca lui dar prin gand la asta te referi nu? Daca da, sa stii ca a vorbit Dumnezeu http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/iona/1/ aceste este doar un exemplu.