| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

.

Aceasta rugaciune se spune de 10 ori.
Se va spune timp de 9 marti avand o lumanare sfintita aprinsa.
Rugaciunea este ata de puternica incat inainte de terminarea noveniei se va primi lucrul cerutoricat ar fi de greu.

Sursa: rugaciune catre Maica Domnului- pentru. indeplinirea unei dorinte - Calendar religios http://forum.7p.ro/......rinte.aspx intrați pe aceasta pagina vreau sa știu, intr-un rand unde scrie "se spune\pune și Tatăl nostru" trebuie sa spun și Tatăl nostru?

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Asta si cu pestisorul de aur ce mai indeplinesc dorinte, ca in rest sirenele s-au lasat, iar spiridusii de la capatul curcubeului am inteles ca sunt pe cale de disparitie.

| danay72 a răspuns:

Singura rugaciune care Isus a zis sa o facem e Tatal nostru, restul nu apar in Biblie. Spui lui Dumnezeu sentimentele tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se va primi, ce? Indiferent ce ceri? În acest caz, această rugăciune este groaznică. Din fericire, nu se va primi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu ai incercat si ti-a reusit?
Oricat de religios ai fi si oricat de incredere ai avea in aceasta rugaciune trebuie sa fi constient ca fara ceva de tine dorintele nu se indeplinesc
Degeaba te rogi pentru sanatate, daca nu ai grija de tine
Degeaba te rogi pentru o nota mare la scoala daca nu inveti
Degeaba te rogi sa ai bani daca nu muncesti
Parerea mea ca rugaciunile fac bine sufletului si in subcontintul tau se poate intampla ceva.

| CinevaNou a răspuns:

Daca o spui timp de 9 marti, o s-o spui de 9 ori, deci cum ajungi pana la 10?
Apoi in ce unitate de masura se masoara potenta unei rugaciuni?

| sappy a răspuns:

Ce tare, zici ca suntem acum cativa ani cand vedeai mesaje tampite pe retele de socializare gen:
Trimite acest mesaj catre 1000 de oamenii si alesul tau iti va bate la usa! Interesant este ca oamenii ori cred din prostie sau curiozitate(ca poate poate...)!

| DeusCorrupti a răspuns:

Și dacă doresc nemurirea?
Dacă doresc coborârea lui iisus din nou pe Pământ?

| intermision1 a răspuns:

Nu mai stiti ce sa scoteti ca sa va imbecilizati si mai tare. Pune-ti mana pe munca si lasati prostiile.