| Sl1pKnoT a întrebat:

Acordati putin timp acestui articol. Va rog cititi pana la capat.
http://www.metalhead.ro/articole/satanismul-care-sperie- parintii-aid45827
Astept pareri nu critici. :)

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns:

" desi n-au legatura cu practicile sataniste, si-au castigat faima de melodii cu mesaje subliminale de adorare a lui Satan."-contrazicere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Nu tocmai, ei fac chestiile alea pentru marcheting, si prostii pe care ii cred, nu inseamna neaparat ca sunt satanisti.

| Ankhulnb a răspuns (pentru Doub):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

| Alcyon a răspuns:

Anumite genuri de rock sunt destul de "disturbing". Daca asculti muzica de-asta timp de 10 minute, te dai cu capul de pereti. Trupa Him nu este exemplul cel mai bun, ca ala nu-i rock tacanit. Soddom sau Annihilator sunt niste exemple mult mai bune.

| Sl1pKnoT explică (pentru Alcyon):

Listen to Slipknot devil

| 夢想家兩次 a răspuns:

Hmm...nu prea stiu ce sa zic...Sunt unele trupe care exagereaza in anumite privinte, dar majoritatea cauta doar sa se exprime. Uneori trupele sunt intelese gresit.

| CarlSagan a răspuns:

Articolul e o contrazicere in sine ca si satanismul de altfel.Parerea mea? Cei de la metalhead vor cumva sa-si salveze curu', fiind oricum un site care promoveaza numai muzica mainstream de rahat de care stie tot prostu'! Povestile astea despre rock, metal si satanism mi se par asa de inutile ca nu-mi mai bat capul absoltu deloc.Multi metalheadzi sunt betivi, drogati, satanisti, inculti, anti-sociali etc.Cunosc foarte foarte multi de genul.Am avut astfel de prieteni dar m-am debarasat de ei.Relatiile sunt prea distructive.Si ca sa-ti dau exemple clare de satanism in muzica metal: Ii luam pe norvegieni care au dat foc la biserici, au profanat morminte, unii dintre ei au trecut la ucideri si tot felul de idiotenii de genul. Apoi sa-i luam si pe altii din alte tari: care s-au sinucis in numele diavolului sau pe solistul de la shining, un om cat se poate de ****, care trage pe nas, se taie etc.In principal in metal vei observa idolatria( care e total scarboasa, toti pustanii si oameni maturi idolatrizeaza si ling in fund niste betivi, drogati care n-au facut nimic toata viata lor decat sa cante), violenta, ura, satanism, conflicte, imaturitate, ignoranta! Asta este parerea mea! Si eu ascult metal, chiar cant asa ceva, dar mi-am dat seama de prea multe lucruri.