Întrebare recomandată | Buresbista123 a întrebat:

Adoptiile si cresterea copiilor de cuplurile gay cum vi se pare? e ceva care ar trebuie permis in lege, e discriminare ce se intampla acum?---http://www.youtube.com/watch?v=yMLZO-sObzQ
http://www.youtube.com/watch?v=Nahifhpm9-8

45 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, consider că adopţiile copiilor de cuplurile gay ar trebui legalizate. Mulţi copii, care sunt nevoiţi să ducă o viaţă mizeră din cauza abandonului părţilor biologici, şi-ar găsi fericirea în familii în care se simt iubiţi, doriţi, înţeleşi şi în care li se oferă toate cele necesare pentru a duce o viaţă decentă.
Societatea ar trebui să fie recunoscătoare oricărui om care se oferă să salveze un copil şi să-şi asume responsabilitatea pentru creşterea acestuia.

Mai detaliat aici:
http://www.tpu.ro/......rgumentul/

NOname
| NOname a răspuns:

Iată că există şi creştini înţelegători şi corecţi, care susţin drepturile omului.
http://i.imgur.com/PCCjjIx.jpg
De apreciat.

| ania a răspuns:

Dacă s-ar face un referendum pe tema asta, aș vota împotrivă. Cred că homosexualitatea e genetică în aceeași măsură în care e și curvia, după cădere avem toți în noi o puternică înclinație înspre rău, înspre autodistugere.Am citit că și în cazul gemenilor univitelini, deci cu material genetic identic au fost cazuri în care unul a devenit homosexual și celălalt nu, pentru mine e evident că e o chestiune de alegere. Am citit de asemenea că homosexualii trăiesc în medie cu 15-20 de ani mai puțin decât restul ceea ce îmi spune nu e o stare naturală, benefică pentru corpul uman. Cred că atunci când alegi să fii homosexual e un fel de convertire, devii așa pentru că alegi să te vezi așa, sunt de acord cu cei ce spun că de fapt e o sexualizare a unei nevoi neîmplinite de intimitate nesexuală cu părintele de același sex.Cred că Dumnezeu poate vindeca toate rănile sufletești care au dus la acele sentimente și că corpul cu care te-ai născut spune de ce sex ești.

| Nucreeed a răspuns (pentru ania):

Tu ai ales sa fii hetero?

| ania a răspuns (pentru Nucreeed):

Toți ne-am născut hetero, unii doar se convertesc din diverse motive la a fi diferiți.

| Buresbista123 explică (pentru ania):

-)) nu stiu daca sa rad sau sa plang...

| Nucreeed a răspuns:

Pai tu ce crezi? E mai bine sa traiasca pe strazi si in orfelinate sau sa duca un trai mai bun intr'o familie(chiar daca este formata din 2 persoane de acelasi sex). Orientarea sexuala a copilului nu va fi schimbata in niciun fel de acestia pentru ca nu au cum.Ei nu isi aleg sa fie homosexuali...ci asa se nasc.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Nucreeed):

As prefera sa traiesc intro casa de copii decat sa fiu crescut de doi poponari

| Buresbista123 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Vezi ca te ai zaharisit de la atata dulce...

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu am nimic cu gay, atata timp cat admiti ca ai o problema si iti vezi de treaba ta, dar daca mai esti si travestit atunci eu problema. Si eu clar nu vreau ca acesti oameni penibili, nistebarbati fara ****, sa creasca niste copii si sai modeleze dupa cum vor ei

| NOname a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

"If you hate gay marriage, you know what you should do?
Don't marry a gay person!"

- http://youtu.be/twCxykaNiXE
- http://youtu.be/Y9GOGY9Nh4M

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru NOname):

laughing God is here

| Buresbista123 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Omule esti dus,sunt unii homosexuali care dau clasa la multi oameni hetero in toate aspectele vietii, u esti un frustrat, incult si nesigur pe tine, care e ca o oita si zice si el ce zice majoritatea, in loc sa gandesti rational si sa ti pui niste intrebari tu jignesti...

| Nucreeed a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Intreabai si pe acei copii...sa vedem daca sunt de aceeasi parere ca tine.happyCrezi ca lor le pasa de aspectele astea? Tu ai o anumita idee preconceputa despre "poponari"...

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Nucreeed):

Cum am mai zis sunt ff multi straini care vor sa adopte copii din Romania si nu pot
copii educati de niste poponari, hai sa fim seriosi

| zurick a răspuns:

Eu cred ca este viata lor si pot sa faca ce vor cu ea. Daca tu nu esti de acord nu inseamna ca ei nu-si pot trai viata cum vor.Mai ales ca au adoptat atatia copii care acum inteleg sensul cuvantului ''familie''(familie inseamna iubire, afectiune nu altceva)Deci cred ca ar trebui legalizata.

| NOname a răspuns (pentru zurick):

Uite, o părere care merită respectul meu, Zurikzurylury.
"... familie inseamna iubire, afectiune nu altceva."
Bravo! Frumos gândit!

| Lizzu a răspuns:

Legat de acest subiect cu cresterea si luarea in grija a copiilor de cuplurile gay, treaba este discriminata doar dpdv al societatii si nu al oamenilor.
Daca nu ar fi ingraditi de reguli sociale, oamenii nu ar spune nu acestei legi.
Nu ar ura si nu ar huli persoanele acestea si actiunile lor.

Pana la urma, nu este nici un rau facut. Persoanele homosexuale nu sunt diavoli, sa stiti.

Imaginati-va o lume fara reguli sociale, fara prejudecati.Nu ar fi totul mai simplu si mai usor?

Ba ar fi...

| Exilee a răspuns:

O prostie.

| Exilee a răspuns:

Te pomenesti ca peste 3-4 zeci de ani si persoanele zoofile vor sa ceara drepturi si sa se casatoreasca c-un animal. Un psihiatru cred ca le-ar prinde bine acestor specimene sodomitene.

| Buresbista123 explică (pentru Exilee):

NU stiu ce treaba are una cu alta dar poate pentru tine nu e mare diferenta, intr adevar iti trebuie ceva minte ca sa ti dai seama de unele chestii

| dracu14 a răspuns:

Homosexualii sa adopte copii,zoofili sa adopte animale,eventual,pedofilii sa fie angajati la gradinite,ca sa nu existe discriminare...
eu nu am nimic cu homosexualii,dar unele lucruri sunt deja prea exagerate
practic discriminarea exista si o sa existe mereu,egalitatea nu exista
ei vor sa beneficieze de drepturi egale, pur si simplu nu se poate, nici romanii nu beneficieaza de aceleasi drepturi cu tiganii, nici saracii de aceleasi drepturi cu bogatii, ca de...e democratie

| Buresbista123 explică (pentru dracu14):

Tu ai nevoie de ceva neuroni...ai niste probleme grave de logica

| dracu14 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu faci altceva decat sa fugi de realitate, uita-te in jur, vezi egalitate? daca tu vezi egalitate intre oameni inseamna ca ai un retard mental, lumea e plina de discriminare, ea mereu a existat si mereu o sa existe.

| Buresbista123 explică (pentru dracu14):

Poate in capul unora o exista ca s mai putin dotati la mansarda, dar in legile care guverneaza o tara n ar trebui sa existe...

| dracu14 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu,ca tu chiar esti prost, e chiar atat de greu de inteles ca discriminarea niciodata nu va fi eradicata, egalitatea nu poate exista nici macar pe hartie pentru ca statul tot va discrimina un anumit grup de oameni

| Buresbista123 explică (pentru dracu14):

EU cred ca poate ai unele probleme du te la psiholog daca discriminezi oamenii si da cred ca pe viitor statul nu va mai discrimina oamenii indiferent de rasa sex religie sau preferinta sexuala etc

| LegionarulRoman a răspuns:

Ziaristul CTP a zis-o bine de data asta(doar de data asta) :

""Chestiunea cu homosexualii și căsătoria heterosexuală. Oare când vor învăța mulți dintre români că heterosexuali nu înseamnă inși care practică și sexual normal și sexul homosexual. Heterosexual este înțeles ca bisexual, în general. El înseamnă foarte simplu hetero, de mai multe feluri, adică nu este de același fel în limba grecească", a spus CTP.

"Acum, chestiunea căsătoriei între homosexuali. Aicea este un algoritm logic, aproape silogistic. De ce există familia? În Epoca de piatră nu exista familia. De ce s-a inventat familia. Obiectivul fundamental care justifică această instituție a statului sunt copiii. O familie este o entitate juridică statală, este gândită să asigure copiilor ce vor rezulta un anumit statut în ideea de continuitate a societății respective, a structurii tradițiilor de conservare a ei în timp. De aceea a fost inventată familia. Ea este în strânsă legătură cu cu statul, nu există familii apatride. Ea este în strânsă legătură, cum zicea un erou al lui Caragiale foarte bine "familia este patria cea mică". Deci, familia are sens în acest raport de continuitate în timp legat de copii. Și atunci, dacă propunem o căsătorie între două persoane de același sex, eu în principiu n-aș avea nimic împotrivă să existe un contract social, juridic între două persoane de același sex, dar dacă acel contract se numește familie, căsătorie, atunci trebuie să rezulte din el un copil, pentru că de aceea s-a inventat familia. Poate rezulta acel copil?

În cazul cuplurilor heterosexuale poate să nu rezulte, darîn foarte alte multe cazuri rezultă. În cazul cuplurilor homosexuale, și iarăși homosexual nu înseamnă relația între doi bărbați, ci și relația între două femei. Și încă o confuzie care care o aud călesbienele nu sunt tot homosexuali. Din Homo înseamnă același în grecește, deci din această uniune nu pot rezulta copii. Asta este problema mea. Deci este legată decât prin adopție, și aici s-a închis silogismul, s-a închis logica, s-a închis tot", a mai spus CT Popescu.

"Nu am fost și nu voi fi niciodată de acord cu aprobarea adopției de copii de către cupluri homosexuale. Pentru că este o încălcare fundamentală a drepturilor omului. Acel copil nu s-a născut în niciun caz din uniunea îndre două lesbine sau doi homosexuali masculi", a spus senior-editorul Gândul. "

Sa vedem si alte pareri:

"Majoritatea covârșitoare a cetățenilor tărilor europene nu doresc legalizarea căsătoriilor homosexualilor (inclusiv adoptarea copiiilor de către homo). Cu toate acestea, politicienii statelor europene merg împotriva cetățenilor lor. Întrebare: pe cine îi reprezintă politicienii?

Cu toate că totalitatea copiilor sunt rezultatul cuplurilor de heterosexuali, volumul homosexualității crește.
Acest lucru se datorează campaniilor venite din sfera corectitudinii politice, sau a dictaturii minorităților asupra majorității.
Copiii în primul rând sunt influențabili iar prezența tolerată a degeneraților printre ei le cauzează o percepție eronată asupra realității

1. Tocmai despre casatorie este vorba. Ca doar relatii sexuale nu le-a interzis nimeni sa aiba.
2. Casatoria este o institutie sociala sau sexuala? Daca renuntam la statutul de institutie sociala si o reglementam in functie de preferintele sexuale unde punem limita? Ce la respunem zoofililor? Dar adeptilor poligamiei (care este legala in unele tari)? Dar pedofililor (la fel legal in tarile musulmane, ba chiar recomandat urman exemplul Profetului)?
3. Nu poti deosebi pe strada un homosexual de un heterosexual. dar un barbat de o femeie poti? Daca da, intreaba-te de ce. O fi avand mama natura vreau motiv sa ne faca diferiti.
4. Homosexualitatea nu e incriminata, nimeni nu face puscarie pentru asta.
5. Drepturi civile? Pana una alta nimeni nu ingradeste dreptul la relatii sexuale extramaritale. Sexul doar in cadrul casatoriei este o restrictie de natura religioasa, iar tu negi tipul acesta de constrangere. Deci sa intelegem ca homosexualii considera ca e un pacat sa faca sex fara a fi casatoriti unul cu altul?
6. Nu este vorba de discriminare. Nu interzice nimeni casatoria cuiva (persoana majora). Restrictiile care exista conform legii sunt aceleasi pentru toti. Ca unora nu le place este altceva. Revenim la discutia cu poligamia, pedofili, zoofilia. Si aceste sunt interzise. Inseamna discriminare? Da. E bine sa eliminam si aceste restrictii doar pentru a nu-i discrimina pe musulmani sau zoofili? Tu ce crezi?

bai, ss-istule, homofobia se traduce si prin greata de a-ti imagina numai cum va schimbati materiile fecale in timpul sexului vostru! ce e asa de greu de inteles? sunteti contra naturii! sunteti niste exceptii! Nu va mai tot victimizati atata! da, nu avem nimic cu voi pina cand nu va arogati drepturi contra naturii si vreti sa schimbati intelesul a ceea ce se numeste "CASATORIE".ce va deranjeaza ca acuplajul vostru sa se numeasca orice altceva in afara de ‘casatorie’?

Si ce-o sa zica copilul infiat de doi poponari.Ca mamica are p—la mai mare ca taticul.))))Tu si altii ati luat in gura si repetati ca placiile stricate homofobie, rasism, antisemitism, discriminare.Umbla domle cum umbla lumea cu picioarele pe pamant nu cu., curul in sus.

Drepturi egale pe dracu.Egalitatea o visau Comunistii.Nu exista egalitate si nici nu trebuie sa existe.Voi numai de drepturi si egalitati ati auzit dar de OBLIGATII BIBICULE? Asa o sa ajungeti minoritari voi majoriitarii si in fata minoritatiilor ati ajuns.Pt ca de la varf la baza se mananca cacatul care vine din USA.Cand cacatul se impute in America pute in toata lumea. Petre Tutea..Pe cand drepturiile zoofililor sau pedofililior ca doar e democratie si au si ei,, DREPTURI,,

Interesul superior al copilului?
Oricine a crescut un copil stie ce sensibili sunt cu privire la propria imagine. Chiar si atunci cand sunt doar inchipuite (ceea ce se intampla adesea) parerile celor din jur ii afecteaza profund. Echilibrul emotional (in special in perioada adoldescentei) este foarte fragil. Cum vor suporta acesti copiii enorma presiune sociala la care vor fi supusi? Gura lumii-i sloboda si oricat ar incerca parintii sa-i protejeze (chiar si prin nenumarate procese cu scoala, alti parinti etc.) tot vor constientiza ca e ceva diferit cu ei. Iar copiii si adolescentii NU vor sa fie diferiti. Pentru ca in prima parte a vietii suntem programati sa invatam si invatarea se face prin mimetism. Asta-i instrumentul pe care ni l-a dat natura pentru a invata sa supravietuim.

"

Punct.

| Alphawolf a răspuns (pentru LegionarulRoman):

"Majoritatea covârșitoare a cetățenilor tărilor europene nu doresc legalizarea căsătoriilor homosexualilor (inclusiv adoptarea copiiilor de către homo). Cu toate acestea, politicienii statelor europene merg împotriva cetățenilor lor. Întrebare: pe cine îi reprezintă politicienii?"

Mai prietene, nu mai cita toti prostii. Pai voi ce credeti ca aici e vorba de dorinte, sau de legea junglei?

| LegionarulRoman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Fiecare poate sa faca ce doreste cu corpul lor in casa masii si lui tac-sau! Dar atata timp cat vor veni sa-si ceara" drepturile" strigatoare la cer, vom protesta, chiar daca mintile "deschise" ne vor considera homofobi. Daca am ajuns ca dupa mintea noastra sa numim cuvantul Domnului( si pana la urma o stare naturala) homofob...e rau!

1.Degeaba va tot c****i pe voi.Din punct de vedere al crestinismului(si a majoritatea religiilor) homosexualitatea este o stare anormala, de condamnat! Normal ca nu le convine la poponari. Ma intreb, oare de ce au nevoie gay-ii de casatorie(ma refer mai ales la cea religioasa, dar si cea laica)? Tin atat de mult la crestinism incat nu vor" sa pacatuiasca" inainte de casatoria lor scarboasa? Din punct de vedere al ortodoxiei, sodomismul este chiar o forma de demonizare.De acest demon se scapa foarte greu, numai prin eforturi sustinute!

2.Majoritatea homosexualilor au devenit asa din cauza geneticului lor! (sic) Astea-s povesti! In proportie de peste 90 5 au devenit asa din cauza mediului de viata.Se stie ca un adolescent foarte usor este influentabil mental! Conform statisticilor, in proportie mare, cei care au devenit gay au fost abuzati sau luati in ras de gay in copilarie.De asemenea, un rol covarsitor il joaca si filmele pornografice unde adesea se uziteaza de relatii gay sau de lesbiene!

Foarte rare sunt cazurile in care "asa s-a nascut".Dar chiar daca s-ar fi intamplat, este ceva iesit din normalitate.Si ca orice ce nu este normal, trebuie tratat.Se descopera in ultima vreme atatea tratamente..de ce nu au inventat unul si pentru cei care "asa s-au nascut"? Pedofilii saracii, de ce fac inchisoare? Oricum nu pentru multa vreme, caci am auzit ca sa face un lobby tot mai intens ca pedofilia sa nu mai fie considerata ceva rau(pedofilul fiind de fapt o persoana care " va iubeste" copilul).Cel mai oribil lucru este sa dai de un pedofil homosexual. Oamenii astia ar trebui izolati la casele de nebuni.

E ciudat cum de tot mai multi tineri(perfecti normali) se intreaba de "orientarea lor sexuala", fiind sustinuti de cantareti precum Lady Gaga (o cunoscuta sustinatoare a fenomenului ).

3.Intrebati orice african sarman, orice om al pesterii ..si veti vedea ca nici nu s-a gandit vreodata ca este posibil asa ceva! Se stie ca sodomismul se raspandeste in special in zonele unde oamenii o duc prea bine, stand pe scaun cu duda-n sus (ca daca ar fi munict pe camp, nu prea cred ca i mai ardea de sodomie). Acest fenomen era aproape inexistent in trecut.

4.Homosexualitatea a fost factorul care a adus SIDA printre oameni(pe langa vaccinul anti-polio).Se stie ca homosexualii practicau relatii pe ascuns(ei neintemeind familii), motiv penntru care SIDA s-a raspandit in interiorul comunitatii lro bolnave!

5.Sa-mi zica cineva dintre voi daca ati vazut animale homosexuale.Mata mea se imperecheaza cu motatnii(motiv pentru care motanii se bat intre ei),calul cu iapa, oaia su tapul, cainele cu cateaua! Probabil ca animalele date ca exemplu erau din Olanda, adoptate de homosexualii!

Si in final, o dedicatie : "Ma pis pe gay
Si nu'i normal
Ca copii mei sa vada
Homosexuali care se ling in gura ostentativ pe strada
E la moda sa fim toleranti da nu reinviem Sodoma
Va putem trimite bulangii in pachet la Barcelona "

Parazitii-Mesaj pentru Europa

Mai bine nu vedem nimic:http://www.youtube.com/watch?v=j5dIYG9fYoM

| NOname a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Eşti o jignire la adresa umanităţii.
Este deplorabil că facem parte din aceeaşi specie.

| LegionarulRoman a răspuns:

Vom ajunge pana la a nu avea voie sa spunem adevarul!

http://www.razbointrucuvant.ro/......-nastasiu/

Romania trebuie sa se trezeasca, sa ia ATITUDINE! Va trebui sa iesim din UE, NATO? Nicio problema domnilor, oricum mai mult rau decat bine ne-ati facut si in loc sa adoptam putinul bine pe care il are uniuneavoastra, am doptat raul. Vreti sa ne distruge-ti Identitatea Nationala si Credinta? Nu tine!

http://www.youtube.com/watch?v=U4nkCkm62Lc

http://www.youtube.com/watch?v=3s8RTSULCPg

http://www.youtube.com/watch?v=V5one1SG5O0

http://www.youtube.com/watch?v=lRcMPAxvIf4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu sunt de acord cu aceasta, adica acest lucru distruge psihicul unui copil.
"Orientarea sexuala a copilului nu va fi schimbata in niciun fel de acestia pentru ca nu au cum."
Orientarea sexuala a copilului poate fi inflentat de experientele psihologice. Hai sa facem o paranteza la cea mai "aclamat, pereche non-hetero din Romania: Roller Sis aceste tipe au umplut si TV si revistele de scanda de pe net.
Ele au declarat ca:"Dupa exeperiente nu prea bune in dragoste si-au dat seama ca ele 2 se plac."
De e o stare influetata si de starea de psihic,cel mai probabil aceasta poate fi indusa psihologic.
Hai sa ne uitam un pic la premizele de unde e originea homosexualitati.
Conform T. Evolutiei primele celule se divizizau pana la aparitia ADN-ului cand a aparut perpetuarea sexuata a specilor. Corect e ca, in mod normal orice specie in afara de celulele care se reproduc asexuat sau hemafrodite (adica speci care se auto-reproduc singure neefind nevoie de mascul),in mod normal inmultirea se face hetero-sexual,ceia ce inseamna ca si din punct de vedere genetic homosexualitatea ar fi anomalie (dar spre deosebire de a doua premiza fiind iremediabila far daca s-ar putea actiona in timpul vietii asupra ADN-ului uman ceia ce e imposibil).
Iar a doua premiza asupra aparitie homosexualitati este una patologica, adica lipsa unui parinte in viata copilului il poate duce spre a manifesta o atractie sexuala anormala, sau poate chiar experiente negative in dragoste il poate face sa se indrepte inconstient spre acest tip de atractie. Spre deosebire de prima fiind remediabila.
In orice caz e tot anomalie, iar daca homosexualitatea are o cauza patologica va fi afecta si creierul minorului, sa numai vorbim de faptul ca oricum acum acesti minor nu vor fi oricum bine vazuti in societate.
"Imaginati-va o lume fara reguli sociale, fara prejudecati."
Acest tip de gandire a adus la anarhism. Aceasta e o lume utopica si mai periculos anarhica. Ai grija ce-ti doresti ca se poate implini. Un exemplu in care in teorie pare o lume perfecta dar in practica e un dezastru e chiar comunismul.

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

TU ai vazut link urile alea? distruge psihicul unui copil exact cum e distrus de 2 parinti hetero care au un copil homo

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nici nu ma obosesc sa citesc

| Buresbista123 explică:

Intrebare---Mananci rahat?
-Se pare ca da...

| victoreanu a răspuns (pentru Buresbista123):

Era doar o gluma.
Daca te simti cu musca pe caciula este doar problema ta.
Mai citesti revista Arici Poponici?

| Buresbista123 explică (pentru victoreanu):

Ai grija sa nu ti se aplece...

| DiamondEyes a răspuns:

Nu am nimic impotriva.
Si eu vreau sa adopt copii si sper sa am caminul ce mi-l doresc. Tocmai de aceea vreau sa ma mut din tara asta de tot rahatul si sa ma mut undeva unde sper sa am caminul ce-l visez!
Sper ca s-a inteles legatura dintre raspunsul meu si aceasta intrebare.

| DiamondEyes a răspuns:

A. Si apropo, e mai bine ca un copil sa fie tratat intr-un orfelinat fara dragostea de care are nevoie, fara acele raspunsuri la miile de intrebari pe care le are asupra mediului, vietii, cunoasterii? E mai bine asa?
E mai bine sa fie dat afara la 18 ani si sa doarma pe strazi pana i se face mila cuiva de el si-i ofera un adapost sau nici ala...
Scutiti-ma de raspunsurile voastre penibile!

| Igama a răspuns:

Nu sunt de acord cu asta, mi se pare anormal si nefiresc

| AnyAnA99 a răspuns:

Oricum mie nu mi se pare normala casatoria intre gay, insa sa si adopte un copil? asta mi se pare exagerat, este si mai grav....adica ce educatie va primi acel copil? acel copil va crede ca este bine ce fac parintii lui adoptivi, i se va parea ceva bun sad. Acel copil va creste intr-un mediu infect, si prin urmare, nu va ajunge bine-chiar deloc.Intr-un fel ii inteleg pe acei oameni, asa sunt ei, asa s-au nascut ei! Dar cum sa se casatoreasca? Casatoria a fost mereu facuta intre un barbat si o femeie.Pot ramane la stadiul la care sunt, nu le trebuie o casatorie! Pentru ca nu se poate! Acum daca a adoptat Franta aceasta lege trebuie si noi repede, nu-i asa? Sa ne dam si noi mari si tari ca suntem ''evoluati '' ca alte tari! In primul rand ca nu e ceva bun.Dar sa iei asta ca exemplu si urmezi si tu? Detalii religioase nu mai dau, ca oricum voi nu credeti...Am incercat sa va spun fara nimic legat de religie, pentru ca lasand si religia la o parte, tot nu e normal asa ceva sad din pacate, sunt prea multi care vad in acea lege un lucru bun

| Buresbista123 explică (pentru AnyAnA99):

Daca din 2 parinti hetero iese un copil homo de ce invers nu e posibil? homosexualitatea e genetica nu e o aleger! incearca tu sa devii lesbiana sa vedem... dreputile umane sunt calcate in picioare, se face o discriminare iar daca tot vorbim de evolutie, mai e mult pana acolo cu o mentalitate ca a multora de aici...