| MadalinaCMada a întrebat:

Am citit moliftele sfântului Vasile cel Mare acasă pentru ca am avut doua necazuri se intampla ceva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dece aveai impresia ca se intampla ceva?

| CostinAlamariu a răspuns:

Există ceva mult mai puternic decat molitfele Sfantului Vasile cel mare. Acel ceva este pocăința sinceră, spovedania și împărtășania, întoarcerea vieții la Hristos și despătimirea.

| dolceromania a răspuns:

Pune-te in genunchi in cămăruță ta și spune-i Domnului Isus problema ta, spune-i lui direct ce necazuri ai, roaga-te așa cum poți, nu cu cuvinte alese.Sigur îți va răspunde.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Https://www.antena3.ro/......24196.html
_ _ Știu cã nu orice preot are curajul/ sfințenia necesarã pentru a citi aceste molifte, cu atât mai mult un simplu om, riști sã "stârnești" și mai tare. Apoi, în orice problemã, este mai eficient și mai puțin dãunãtor sã înțelegi și sã rezolvi cauza problemei, nu efectele ei.
Creștinismul nu are nicio legãturã cu moliftele și alte astfel de ritualuri, pentru cã dacã tu te rogi acestui Vasile, înseamnã cã el este dumnezeul tãu, Vasile.

| FilipSorin a răspuns:

Nu, doar Dumnezeu te poate ajuta