| GalinaBlanca a întrebat:

"Am cu ce, ma…"

- catre baietii îngrijorati de micimea unui anumit organ -

Una dintre semnele de întrebare ale baietilor care si-au pastrat fecioria este privitor la marimea cocoselului: "Oare suntem destul de bine dezvoltati?". Un soldat de 20 de ani se plângea: "În viata mea este numai întuneric când îi vad pe frati mei mai mici gemeni care au doar 12 ani si sunt dotati cu niste penisuri de toata frumusetea…".

Dar astazi nu e nevoie sa ai frati dezvoltati normal ca sa îti dai seama ca la capitolul lungime stai prost. Nu e nevoie nici sa rasfoiesti reviste porno sau sexy, sau sa privesti filme deochiate. Poti sa mergi pur si simplu prin autobuz si sa îti cada ochii pe o revista pe care o rasfoieste o domnisoara stilata care cauta sa se initieze în tainele sexului. Sunt multe moduri în care poti constata ca alti barbati sunt mai "dotati". Între cele mai penibile este sa fii refuzat de o fata:

"Am cunoscut o fata care mi-a propus sa fac sex cu ea. Am acceptat, dar când m-am dezbracat, mi-a analizat penisul si testicolele si mi-a zis ca nu merita sa se excite degeaba, fiindca nu as putea sa o satisfac, penisul meu fiind prea mic. Dupa o luna am întâlnit o alta fata, iar când am ajuns pe punctul de a face dragoste, a râs, zicând ca nu stie unde as putea gasi un prezervativ atât de mic pentru mine. Am încercat sa ma sinucid, dar m-a salvat o colega, de care m-am îndragostit, iar ea mi-a spus ca ma place si ca vrea sa facem dragoste, dar eu nu pot. Adica pot. Dar mi-e frica sa nu râda de mine…" (Ovidiu, c 19)

Of, daca ar fi avut el inelul lui Arabella, cum l-ar mai fi rasucit si pe data organul ar fi crescut precum ciuperca dupa ploaie… Numai ca Arabella nu e de gasit.

Celor care se afla în aceeasi situatie si si-au pierdut deja fecioria nu prea am ce sa le scriu: unii dintre ei sunt parasiti de prietenele lor asa cum a fost parasit si Ovidiu. Altii sunt pastrati de catre prietenele lor numai pentru ca acestea sunt prea sterse pentru a iesi cu vreun tip bine. Iar altii au înteles ca nu marimea conteaza. Sau mai bine zis ca nu numai marimea conteaza. Daca un cutit e ascutit, nu trebuie sa aiba lama foarte lunga, nu?

Tocmai acest lucru vreau sa îl aduc la cunostinta tinerilor care se gândesc sa îsi piarda fecioria numai pentru a vedea daca pot fi sau nu la înaltime. Din punct de vedere strict fiziologic, toti barbatii sunt capabili sa aiba o viata sexuala reusita. Când o femeie ajunge sa aprecieze un barbat dupa lungimea "cocoselului", e de plâns. Exista chiar un banc pe tema asta.

"Un taran pleaca la oras si când se întoarce sotia i se plânge:

- Vai, în noaptea în care ai plecat, a venit cineva si m-a violat.

- Cum arata?

- Nu stiu, ca era noapte, eram singura în casa.

- Dar nu ai nici o banuiala? Nu poti sa îti dai seama cine e?

- Nu, ca nu l-am vazut. Doar am simtit ce mi-a facut, si mi-am dat seama ca nu e de la noi din sat…"

O astfel de profesionista nu prea are sanse sa devina o sotie buna. Decât daca îsi curata trupul si mintea cu guma de sters a pocaintei. Ceea ce se întâmpla foarte rar. De cele mai multe ori o astfel de experta regreta ani întregi ca aventura cu cine stie ce turist dotat temeinic a durat atât de putin…

Iata un alt motiv pentru care e bine ca sotii sa fie feciori în noaptea nuntii: ca nu cumva, atunci când între ei vor aparea motive de tensiune, unul din ei sa se sature de trupul celuilalt si sa suspine dupa noptile de vis petrecute cu cine stie ce partener de ocazie…

"Ce sa ma fac, ca astazi putine fete mai sunt fecioare, si din fecioarele pe care le cunosc nu îmi place nici una. Deci sotia mea va mai pastra si amintirile altor parteneri… Asa ca poate e mai bine ca experienta mea sa fie mai vasta, sa nu ma fac de râs din pricina micimii organului meu."

Raspunsul e delicat. Unui tânar care pune problema asa îi spun:

"Totusi, chiar daca acesti parteneri au fost mai dotati decât esti tu, nici unul dintre ei nu a putut sa îi ofere împlinirea pe care i-o poti oferi tu ca sot. În familie chiar si dragostea trupeasca sta sub binecuvântarea lui Dumnezeu (evident, daca nu se ajunge la perversiuni sau alte ciudatenii). Chiar daca nu ai cum sa îti dai seama de asta numai citind sau ascultând sfaturile altora, la vremea potrivita te vei convinge tu singur de asta. Când doi tineri se casatoresc pentru ca iubirea lor sa poarte pecetea binecuvântarii dumnezeiesti, si nu pentru a-si oferi unul altuia senzatii tari, dragostea lor ajunge la stadii pe care ceilalti nici nu si le imagineaza. E o comuniune care face sa paleasca relatiile superficiale dintre partenerii pe care îi uneste doar un organ. Nu îti pierde fecioria numai pentru ca îti e teama ca nu te vei descurca în pat. Daca în inima ta va exista dragoste pentru sotia ta - si daca nu te vei casatori din interes sau pentru ca asa te-au obligat rudele - îti vei da seama cât de usor se capata experienta. Nu pierzi nimic pastrându-te curat…"

Îmi dau seama totusi ca e nevoie si de un raspuns pentru tinerii care deja au încercat sa vada cum se descurca în viata sexuala, si au esuat, motivul invocat de fetele care au încercat sa îi initieze fiiind ca sunt prea slab dotati. Acestora le spun: esecul vostru e relativ; ati pus trupul înaintea sufletului, si nu e de mirare ca ati dat gres. Întelegeti unde ati gresit, si nu mai cautati sa repetati greseala. Nu schimbati prietenele pâna ce veti gasi una care sa fie multumita de prestatia voastra. Ci încercati sa va curatiti si trupurile si sufletele prin spovedanie, si Dumnezeu va va ajuta sa uitati de esecul vostru. Iar când va veti casatori, veti vedea ca sotiile voastre vor fi împlinite.

Poate ca rândurile mele vor fi citite întâmplator si de vreo fata care considera ca barbatul este doar o prelungire a unui organ producator de placere, nu un iubit, nici macar un prieten… Mi-o imaginez punând mâna pe mobil si sunându-si cea mai buna prietena: "Auzi, draga, ce prostii scrie tipul asta, ca în familie sexul nu conteaza. Ca barbatul poate fi la limita impotentei, ca daca o iubeste, femeia va fi multumita."

Unui asemenea personaj, scos parca din reclamele la cafeaua X, îi recomand sa citeasca mai cu atentie ce am scris: "Nu, draga, nu am zis ca nu conteaza. Dar ca dragostea adevarata acopera lipsa recordurilor erotice. Ceea ce e altceva". Dar daca pun problema asa, voi fi luat peste picior. Nu toate fetele care apar în reclame au idee ce e dragostea adevarata. Asa ca mai bine tac

10 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ce sa faci?
Asa e lumea de acum, parca vad Romania de peste 20 de ani, plina de obsedati de sex si curve.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mda. Si ce nu-i copiat din carte e cu dudele tale. "Una" dintre semnele de intrebare. Sa deducem de aici ca substantivul "semn" e de genul feminin, nu?
Si, in ultima instanta, ce cauta "intrebarea" asta aici? Nu crezi ca ai gresit categoria?

| cristi202 a răspuns:

Frumos ce ai postat aici. No comment.
Chiar daca poate nu e la categoria cea mai potrivita.

| Trinitas a răspuns:

Mda. Dupa ce am citit asta mi-a venit cheful sa violez pe cineva cu o teava de revolver.

Răspuns utilizator avertizat
| Bastet a răspuns:

Mamă,nu te doare mâna să scrii din cărţi?

| thealchemist a răspuns:

Citi ani tu ca-i spui "cocosel"? daca ai mai mult de 12 inseamna ca ti-a ramas mintea la nivelul copilariei.

| StepHanieEe a răspuns:

Wow.cat ti-a luat sa scrii tot?:O

| AndreeaWTS a răspuns:

"... altii au înteles ca nu marimea conteaza. Sau mai bine zis ca nu numai marimea conteaza."

Asta e adâncă și filozofică. " laughing
În câteva cuvinte ai spulberat speranța celor cu "cocoșelul" mic, că pot face și ei sex performant numai cu sufletul sau numai cu dragostea adevărată.

De ce te-ai mai chinuit să scrii atât, când mai simplu era "să dai Cezarului ce e al Cezarului" cum scrie tot prin cărțile din care copiezi?