| yloveyou1 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu in care situatii, parintele duhovnic ma poate ajuta... Enumerati-mi cateva... multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asculta de gurile rele, uite citeste niste articole despre importanta duhovnicului

http://ortodoxiatinerilor.ro/......telor.html

2 răspunsuri:
| fratiikaramazov a răspuns:

In orice situatie, trebuie doar sa te duci la el si sa-i spui problema ta, dar sa fii sincer, si el o sa-ti dea un sfat. Si sa stii ca atunci cand esti la spodedanie Domnul Iisus iti raspunde prin gura duhovnicului. Linkul dat de cineva11 este f bun sa stii. Numai bine

| yousuf a răspuns:

Nu te poate ajuta... spiritual vorbind, nici daca ii spui ce ai pe suflet sau ceva de genul asta. sa nu ii spui ce ai facut ca degeaba laughing crede-ma eu nu am devenit mai bun sau am sufletul impacat. daca e vorba de bani sau de ajutor material... asta e altceva si cred ca e de datoria lui sa te ajute