| TheMechanix a întrebat:

Aseară am băgat hainele la spălat pe la 11 și ceva, dar mașina a terminat de spălat la 12 și 10. Se pune ca spălat în timpul sărbătorii? Am pierdut bilețelul spre mântuire sau ceva?

14 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Scrie cumva in Biblie sa nu speli ca vei ajunge in iad? Nicidecum. Esti liber/a sa faci ce vrei.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu se pune stai liniștit happy

| neutrino a răspuns:

A pacatuit masina, nu tu!

| Fatamuntilor a răspuns:

Stai tu linistita sunt pacate mult mai grave....biletul spre mantuire e (inca) la tine.

| sublime89 a răspuns:

Astea 10 minute te vor urmari toata viata.

| oprescudorin11 a răspuns:

Desigur ca a pacatuit masina, nu tu. Totusi, daca nu aveai de ales (nu aveai nimic curat), te iarta Dumnezeu caci esti necajit si nu stii ce faci.

| Jardelin a răspuns:

... sau ceva!

| Aiwendil a răspuns:

Stai linistit. Zece minute peste ora 12 nu are nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Aiwendil a răspuns (pentru TheMechanix):

Scuze. Am modificat.

| pet555 a răspuns:

Da, daca mantuirea ar depinde de asa ceva. Si da, ai spalat in timpul sarbatorii.

| KaSS a răspuns:

Nu, nu ai pierdut nimic. Nu mai fii influentat/a de asemenea prostii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheMechanix):

Stii tu ca de obicei se spune ca in iad vine satana si iti baga furca in fund, dar pe tine te baga in masina de spalat pe veci pentru asta, asa ca pregateste-te laughing