| ExprimareLibera a întrebat:

Astăzi a fost sfârșitul lumii. Cică s-au adeverit profetiile biblice. Cum va simțiți de sfârșitul lumii?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Am auzit ca ar fi trebuit sa se inverseze polii, intr-o singura zi. Perfect posibil pentru incultii care chiar cred in sfarsitul lumii, si in prezicerile astea. Multe dintre aceste preziceri vin, de unde altundeva, daca nu din Statele Unite ale Americii, tara celor liberi...sa fie prosti.
Apropo, stii cine e cel mai celebru om care a dat-o in bara cu prezicerea unui sfarsit al lumii? Nimeni altul decat celebrul Isus Hristos, pe care inca il asteptam si acum sa vina deodata cu sfarsitul lumii pe care chiar el a fost incapabil sa-l prezica corect. Mi-ar placea sa spun ca sunt nebuni cei care cred asa ceva, dar din nefericire sunt doar prosti.

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Încă mai trebuie sa fie împlinească unele profeții. Apocalipsa17, 18

| Divy a răspuns (pentru danay72):

Ăsta e doar începutul dar cine știe când vine sfârșitul decât numai Tatăl.

| danay72 a răspuns (pentru Divy):

Asa e.Nimeni nu stie ora.

| Divy a răspuns (pentru danay72):

Nu doar ora, ci și ziua, luna, anul!
Dar sfârșitul lumii îi fascinează pe toți și de aceea apar unele presupuneri.

| Fatamuntilor a răspuns:

Minunat.Insemna ca acolo unde am ajuns fiecare dintre noi, are acoperite TPU.

| Mayhem666 a răspuns:

Sfarsitul lumii a fost fenomenal, a fost totusi destul de plictisitor, nimic neobisnuit, am postat ceva pe Youtube, m-am intalnit cu o veche cunostinta si am observat ca este mult mai nesuferit decat era ininte, am ascultat muzica, lucruri pe care le face orice om de sfarsitul lumii. Stii cumva pe cat pica sfarsitul lumii si la anul? Ca sunt curios, trebuie sa planific ceva pana atunci.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ma intrebam daca maimutele alea care au crezut in prostia asta, se simt macar 1% mai incompetente. Chiar daca sunt 100% asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar? Nu stiu ce fac dar de fiecare data il ratez. Ba, astia care ati participat la eveniment, cum o fo'?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Sfarsitul lumii a fost prezis de sute de ori in istorie. aici e o parte din lista http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events /

| Lucică1998 a răspuns:

"Sfarsitul Lumii" fericit tuturor!
Hei stiti pe cat pica sfarsitul lumii la anul? Anul asta nu as fi stiut cand e daca nu imi ziceati.

| DanielCotabita a răspuns:

De data asta a trecut pe langa mine fara sa fii stiut nimic. Incep sa imbatranesc. Pana acum tinusem socoteala.

| irina300 a răspuns:

Asa cum mi-ai comentat absurd de prost la ceea ce am postat eu la o întrebare, pot sa vad ca zace in tine un mare talent. Ăla de a pune întrebări stupide. Du-te cu Arsenie si spovedește-te.

| Chasles a răspuns:

Ironie penibila, trebuia sa schimbi categoria la amuzante (fara rautate o spun) happy

| ExprimareLibera explică (pentru Chasles):

Cred că îți sunt foarte simpatic. Am primit un val de răspunsuri de la tine (ineptii, evident).
Trebuia să îți iei pastilele (tot fără răutate o spun). Ar fi urât să te avem pe conștiință pe TPU.