| AvalohAlyn a întrebat:

Astronomia e păcat? Că cică astrologia ar fi, în ochii unora.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Astronomia e știință, iar astrologia e fantezie pentru făcut bani. Omul credul, naiv și neștiutor plătește pentru a-și afla "viitorul"

| Werrich a răspuns:

Ai zis ca te-ai lasat de dumnezeu si daca nu ai dumnezeu NU există noțiunea de păcat. In Deuteronomul 18:10-14, Dumnezeu pedepseste ghicitorii in stele (astrologii).

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Astronomia e o stiinta exacta, astrologia este una oculta! Doar astrologia este o practica nociva, nu si astronomia!