| gaby37 a întrebat:

Atei datine voi o dovada clara ca nu exista Dumnezeu nu ca e doar un basm si tampeni din astea hai sa vad puteti dovedi ca nu exista

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Gramatica ta e o dovadă ca eşti prea prost ca să-mi pierd timpul cu tine.
Mult prea prost.
Evident, tu n-ai înţeles nimic din răspunsul meu anterior. Nu mai spun nimic, dacă vrei, mai citeşte de vreo 200-300 de ori poate înţelegi ceva. Acum ai să începi să mă înjuri, cu înjuraturile tale de agramat şi ai să da-i dovadă de prostia aia infinită a ta.

77 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi nu eu afirm că există ac să fiu envoită să dau dovezi, dar oricum să zicem că îmi voi obosii mâinile și-ți voi dac câteva dovezi.
1. Dacă există un singur Dumnezeu de ec există atâtea religii acre fiecare neagă existența altui zeu decât cel slujit de ei? Adică ok dacă ar fi venit Iisus pe pământ și s-ar fi arătat tuturoro de ce unii acum cerd în Allah și după înviere nu au tereciut la cereștinism dacă și-au dat seama că religia lor e o minciună?
2.Cartea voastr sfântă se contrazice, e plină de violență dar totuși se spune că e scrisă d eun zeu care îndeamnă doar la pace și iubire. Mi se pare doar mei ilogic?
3. Dacă Dumnezeu ar fi atotputernic cum se zice și totuși îi și iubește pe toți i-ar ierta pe toți indiferent de garvitatea păcatelor și nu l-ar lăsa pe Satan să îi ardă prin iad.
4. Dacă Dumnezeu zice prin cele 10 porunci că el e singurul Dumnezeu și religia zice că există și Satan cei acre se roagă lui Satan se roagă tot unui zeu deci prin urmare deja ar fi 2 zei.
Oricum lista e lungă, dar nu vreau să-mi pierd timpul să-ți arunc în față lucruri evidente care pru și simplu nu vrei să le vezi.

| gaby37 explică (pentru FucktheSystem):

Satan e un inger nu e un zeu ce daca te rogi tu la un om inseamna ca e zeu
Religiile le fac oameni nu Dumnezeu
Da sa ii ierte pe atei care nu cred in el

| FucktheSystem a răspuns (pentru gaby37):

Satan era un înger, al timpul trecut, după ce ajunge să controleze soarta oamenilor eu zic că e mai mutl de atât...
Religiile sunt făcute de oameni și știam și eu asta, dar ideea e de ce există atâtea și se nagă una pe alta când e doar un singur Dumnezeu. Cum de a apărut Allah, Budah și alții?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand o sa cresti mare, o sa afli si tu ca se demonstreaza existenta si NU inexistenta a ceva.
Mai ai mult pana atunci, daca ma gandesc la faptul ca, probabil, n-ai mai mult de 12-13 ani. Dupa cum scrii si formulezi postarile, se pare ca esti super-incantat ca ai mai invatat niste cuvinte noi; cele prin care jignesti cu spor pe oricine nu are aceeasi parere cu tine.
Hai! Fa-ti temele si fugi la scoala, ca, intr-un an sau doi ai examene de dat ca sa intri si tu la vreun amarat de liceu!

| gaby37 explică (pentru ardnaxur1961):

Da sigur tarfa

| chelstone a răspuns:

Gaby37, de ce ne pui tu sa dovedim inexistenta a ceva ce tu CREZI ca exista, uite eu cred ca pla mea guverneaza tot universul, ia demonstreaza ca nu-i asa, si daca vrei iti mai creez 1000 de dumnezei carora sa le demonstrezi inexistenta, daca vrei le fac si cate o biblie particulara. Cand afirmi ca X exista trebuie sa demonstrezi, altfel, ceea ce sustii fara dovezi, poate fi combatut fara dovezi.

| Paulla a răspuns:

Sarcina demonstraţiei revine celui ce afirmă. Gândeşte-te puţin şi ai să-ţi dai seama şi de ce.

| gaby37 explică (pentru Paulla):

laughing doamne ma ce copii stupizi da vezi ca nu poti demonstra asa ca shhhhhhh

| gaby37 explică (pentru Paulla):

Si uite pamantul e o dovada universu natura toate sunt dovezi de unde au aparut le-au facut mata?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru gaby37):

Mai tu de bing-bang ai auzit?
Dar pe Dumnezeu cine l-a facut?

| gaby37 explică (pentru Paulla):

Uau nu scriu cu semne de punctuatie ce rau is mah ce e obligatoriu sa scriu pe net asa e obligatoriu la scoala

| gaby37 explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu cred in stiinta

| 愛日本 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Bunica l`o făcut, mă credeţi nu cercetaţi

| Paulla a răspuns (pentru gaby37):

Gramatica ta e o dovadă ca eşti prea prost ca să-mi pierd timpul cu tine.
Mult prea prost.
Evident, tu n-ai înţeles nimic din răspunsul meu anterior. Nu mai spun nimic, dacă vrei, mai citeşte de vreo 200-300 de ori poate înţelegi ceva. Acum ai să începi să mă înjuri, cu înjuraturile tale de agramat şi ai să da-i dovadă de prostia aia infinită a ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecea a răspuns:

Ok,prea multe explicatii nu meriti,limbajul tau lasa de dorit.O sa iti rasportez raspunsul injurios.

Daca nu crezi in stiinta de ce mai folosesti calculatorul?
Daca nu crezi in stiinta de ce folosesti un telefon mobil?
Du-te la manastire prietene.

In primul rand nu se poate dovedii existenta lui dumnezeu si nici inexistenta.
Stiinta nu poate sa afirme ca nu exista dumnezeu,dar au putut sa arate cum s-a format viata,au putut sa gaseasca o oarecare explicatie pentru univers,au putut sa dovedeasca(,)ca teoriile lui Darwin au fost corecte, au putut sa dovedeasca(,)ca arca lui Noe nu a existat, deoarece este imposibil de realizat si sunt multe lucruri care stiinta le-a demonstrat.Sa mai aduc aminte ca suntem capabili sa distrugem universul? Mai informeaza-te si tu putin inainte sa pui o intrebare.
Niciodata nu o sa vina oamenii de stiinta sa spuna : Dumnezeu nu exista! ei cauta doar raspunsuri la intrebarile noastre si in cele mai multe cazuri s-au gasit.Stiinta nu spune nimic,doar ne lasa pe noi sa tragem concluzii.

Eu daca eram credincios si vedeam intrebarile tale sau a le lui Danutza, spuneam ca sunt ateu doar sa nu ma fac de ras ca avem aceiasi religie.
Dar cum se spune:Natura ne aseamana, educatia ne deosebeste.

| gaby37 explică (pentru Ecea):

Vad ca voi atei aveti incredere oarba in ce spun oameni de stiinta si nu in ce spune Dumnezeu
vai ma si mor de ciuda ca mi-ai raportat raspunsu

| Danutza27 a răspuns:

Ma abtin sa zic ceva ca eu pricep cam asa "cotoiul mort este in ograda la atei "acum ei ii dau roata si au cirligul de nas se cam codesc ca stiu ca argumentele lor sunt subrede cum era casuta de paie a purcelului puturos, restul stiu povestea cu lupul care a mincat fasole si darima sandramaua ateista ca facea la toba de esapament ca motoreta Carpati de pe vremuri.
Ei sunt mai credinciosi ca 80% din crestini se duc cel putin de 2 ori pe luna la Circ (nu cel care il fac ei aici) si cind le apar cei din care au evoluat (cercopiteci, gorile, cimpanzei si alte tiritoare) se ridica in picioare si aplauda de se inrosesc palmele Ba din contra recunosc ca seamana cu ala de pe motoreta cu gainile pe el din arena Apoi se scuipa intre ei sa nu se deoache si pleaca fericiti sa se dea mari atei pe TPU vai de fundul lor de atei piriti

| CobraLeon a răspuns:

Cum poti demostra inexistenta cuiva, atat timp cat tu nu i-ai demostrat existenta!?

| Kosuchin a răspuns:

Da, ne intereseaza ca nu stii limba romana.Si ce?
Nimeni nu vrea sa-si piarda timpul dand explicatii viitorilor ratangii de la BAC whistling.

| Kosuchin a răspuns:

LOL.Ma minunez la ce aberatii scrie gaby pe-aici.
Keep feedin' zee troll ~

| Deny1333 a răspuns:

Dacă-mi dai un singur argument valid şi concret că există, am să-ţi dau câte argumente vrei tu că e posibil să NU existe.
Şi nu mă lua cu faza cu Pământul, e deja fumată.

| Deny1333 a răspuns:

Apropo, mai treci pe la orele de română. Acolo nu te învaţă religie, dar măcar înveţi să scrii.winking

| nesuferit a răspuns:

Stiinta nu a putut demonstra nimic din biblie pana in prezent. Ti se pare suficient de plauzibil? iti dau argumente o infinitate, pe cand voi crestinii nu aveti nici unul
Alah fie cu tine

| gaby37 explică (pentru nesuferit):

Nu cred in stiinta de ce sa ascult de niste prosti? in *** parca eu nu pot gandi trebuie sa ma invete nu stiu cine ca ala a facut pamantu

| nesuferit a răspuns (pentru gaby37):

Atunci iti urez calatorie placuta in rai... Trebuie sa gandesti cu **** daca afirmi ca nu crezi in stiinta.

| 愛日本 a răspuns (pentru nesuferit):

Ce aveţi mă cu ştinţaa asta doamne bateo laughing Nu cumva oamenii de ştiinţă a zis că vom muri azi şi? Totul depinde de Dumnezeu, oamenii de ştiinţă au zis că vom murii de 100 de ori dar s`a dovedit a fii adevărat? Doamnee dăle minte. P.S ţi se potriveşte nikenameulbatting eyelashes

| nesuferit a răspuns (pentru 愛日本):

Nimic nu e intamplator la mine, Sa fi fost oare oamenii de stiinta aia care au zis cand murim? Alah ai mila!

| gaby37 explică (pentru nesuferit):

Da pai oameni de stiinta au spus de zeci de ori ca se sfarseste lumea

| Ecea a răspuns (pentru 愛日本):

Ups,ai dat.-o in bara cu raspunsul.
Nu oamenii de stiinta au spus ca o sa murim,ei cand o sa iti spuna asta sa fii sigur/a ca asa o sa fie.Dar nu este cazul momentan.
Cei care au prezis,sunt credinciosii,aia care vad in stele,ghicesc in cafele, tarot, etc.
Aia nu au nici o legatura cu stiinta.

| gaby37 explică (pentru Ecea):

Da si aia zic dar si oameni de stiinta zic de zeci de ani mah mai uita-te la stiri
Si ce credinciosi aia sunt niste gay care fura bani la oameni
Da si tigani ghicesc in stele si din astea
Ce dracu daca zic ca-s credinciosi tu chiar ii crezi?

| BeetleJuice a răspuns:

Dar tu ai o dovada concreta ca exista Dumnezeu?

| 愛日本 a răspuns (pentru BeetleJuice):

Credeţi nu Cercetaţi! Aţi citit măcar un fragmeţel din Biblie? Da de unde laughing

| Reminisce a răspuns:

Please, don't feed the troll!

| Gnomic a răspuns:

E un lucru foarte urat sa intelegi viata prin stiinta. Oamenii care cauta sensul vietii prin stiinta ii aseman cu aceaia care atunci cand se indragostesc vor isi exprime sentimentele in ecuatii matematice nu in poezie. E bine si esti liber sa te intrebi de sensul lucrurilor din jurul tau ca sa nu pari ignorant sau pentru ca iubesti cunostinta, insa este un lucru foarte frumos sa admiti ca exista un dumnezeu dincolo de stiinta. Viata fara Dumnezeu ar fi ca o femeie fara haine ( perversa, banala, urata, ), viata cu Dumnezeu ar arata ca un copil fara haine ( naiv, dragut si frumos ). Daca nu ar exista Dumnezeu, nici sufletul meu pentru care oamenii de stiinta nu au o ecuatie, nu ar exista.
Eu cred ca exista Dumnezeu. Insa omul este liber sa caute. Nu trebuie sa te arunci la gatul celor care nu cred ca sa nu pari un fariseu. Ateii sunt oameni ca Toma, care isi baga degetul in rana de multe ori ca sa vada ca prin suferinta omul exista. Eu sunt uneori un ateu. Ateei, intr-un fel il cauta pe Dumnezeu, dar au nevoie de multe dovezi. Satanistii sunt cei care cred ca in viata trebuie sa traiesti doar prin placere. Ei il resping pe Dumnezeu pentru ca resping suferinta. Cei care cred insa, accepta suferinta ca o dovada de iubire pentru Creator.

| Cristianne a răspuns:

1-Dacă ar fi existat, în fraza ta nu ar fi existat atââtea greșeli.
2-Ai auzit de Bing-Bang(și orice altceva)?
3-Dar dă-ne tu dovada că el chiar există.

| gaby37 explică (pentru Cristianne):

Da ma bing-bang da deci asa nu era univers nimica si erau acolo niste oameni de stiinta si ziceau hai sa facem planete
Biblia e o dovada ce crezi ca un om zicea mai demult hai ca sunt eu inteligent si ii prostesc peastia si imi petrec toata viata scriind o carte
Ce gandiri tampite aveti
Ce mult va intereseaza pe voi ca nu scriu corect ma grabesc n-am timp sa verific greselile pe care le scriu ca altceva n-am ce sa fac ma gandesc hai sa stau sa-mi recitesc mesaju ca sa nu creada astia de pe TPU cv rau despre mine
Si eviti subiectu

| Trinitas a răspuns (pentru gaby37):

Atata timp cat nu te duce capul sa scrii corect n-o sa te duca capul sa intelegi. Ramai in ignoranta ta.

| Cristianne a răspuns (pentru gaby37):

Nu evit niciun subiect.Dar cine crezi că stătea să scrie când își face
"Gizăs" omletă, se duce la premiile Oscar, își cumpără noii adidași de la Nike și toate astea citind"cum să devii un creștin bun?"

| gaby37 explică (pentru Cristianne):

laughing pe cine descri ca tu nu iesi niciodata din casa

| Cristianne a răspuns (pentru gaby37):

Pariem?

| gaby37 explică:

Cum sa fii asa de prost incat sa te increzi in stiinta cand adevarul e chiar in fata ta?

| DreamAutopsy a răspuns (pentru gaby37):

Nu crezi în știință, de asta nu scrii corect laughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru gaby37):

Eu inca nu te-am facut prost. happy
Care e problema ta in ce credem noi?
Nu mi-ai raspuns la intrebare:,, De unde a aparut Dumnezeu?''
Ce e mai LOGIC sa crezi in teoria bing-bang decat in : fecioara care a ramas gravida din senin, femeia care a nascut si a ramas virgina, in tipul care a bagat 2 balene si 2 elefanti impreuna cu sute de alte animale intr-o singura arca, in tipul care a murit si a inviat dupa trei zile etc?
Care adevar?

| gaby37 explică (pentru DreamAutopsy):

Ce glume

| gaby37 explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Hai ma ma lasi toate sunt minuni

| 愛日本 a răspuns (pentru DreamAutopsy):

Vezi tu că îţi ies ţâţele din poză laughing

| DreamAutopsy a răspuns (pentru gaby37):

Nu glumesc, vorbesc foarte serios.

| DomGoe a răspuns:

N-are cum sa ne tragem din maimute pentru ca cum de n-a mai evoluat nici o maimuta pana acum?

| MishikiCrisy a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu ca exista, ca alfel cum s-au format toate astea... ca doar nu credeti ca noi am iesit din maimute, ar fi o prostie! laughing

| gaby37 explică (pentru MishikiCrisy):

Asa cred laughing ca asa au zis oameni de stiinta

| SheCanFlyy a răspuns:

Tu daca esti un adevarat credincios, nu iti mai altera credinta cu tot rahatu pe care il delireaza astia pe TPU la religie.Se stie ca biblia e o metafora, arca lu noe si toate astea sunt metafore, nu sunt chestii dovedite.Dar nu se poate dovedi ca nu exista forta negative si pozitive.Tu roaga-te in continuare si pastreaza-ti credinta si nu te lua dupa astia.

| gaby37 explică (pentru SheCanFlyy):

Cine a zis ca ma i-au

| youmail a răspuns:

Cum se cheama unu care nici nu crede ca exista dar nici nu e impotriva?

| RaduPhantom a răspuns:

Hey...uite! sunt la categoria populare!

| misu17 a răspuns:

O fiinta superioara noua exista, poate mai multe...dar nu cea despre care scrie in asa zise carti sfinte si cacaturi, dati.mi o biblie sa ma sterg cu ea la c*r.

Cat despre tine gaby37 esti un copil cretin facut din laba si iti urez sa ai mult nenoroc in viata sa-ti moara familia si sa-ti pierzi o mana si un picior si eventual sa te arunci de pe un bloc si sa supravietuiesti.