| Fawkes1570 a întrebat:

Avea dreptate Eminescu cand afirma in versurile sale ca,,Religia, o fraza de dansii inventata"? http://www.trilulilu.ro/......-inventata

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Saracul Eminescu, a avut si el ceva probleme cu calculatorul, sa intelegem ca ai aceleasi suferinte istorico-venerice?

| sublime89 a răspuns:

Sigur. E atat de evident ca toate religiile au fost inventate de unii oameni incat ar trebui sa fie clar pentru toata lumea (daca ar avea cu ce sa gandeasca).

| MistretulPufos a răspuns:

Da

| Grigore666 a răspuns:

Categoric DA.