| Wehrmacht a întrebat:

Azi a a venit un preot in casa si a inceput sa stropeasca cu "apa sfintita" prin cateva camere ce prindea.Cand a plecat batman sa mai stropeasca si alte case, o vad pe bunica cum ii da o hartiuta magica de 50 lei.Bai! 50 Lei? Ca ti-a stropit casa cu apa?!? Pai ala dupa ce termina de colindat tot satul primeste pe putin 15 milioane.Astia sunt cei mai mari hoti pe care i-am vazut, in afara de aia care "ne conduc".

15 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pe la noi cere 100 de lei. thinking

| DomineRex a răspuns:

Preotia este meserie banoasa si usoara.

| MyObsession a răspuns:

Ăm,şi bunicămea i'a dat.Eu nu l-am primit la mine în cameră.
Frate cum să dai atâţia bani? Şi stai,la tine e sat, eu stau în oraş unde sunt foarter multe blocuri, un bloc=8-9 etaje. 1 etaj-4 apartamente.
Cel puţin la mine.

| Wehrmacht explică (pentru MyObsession):

Nici la mine in camera nu a intrat.Nu i-asi dori asta nici celui mai mare dusman...

| MyObsession a răspuns:

Dacă nu era bunicămea la mine nici eu nu o deschideam.Da' mie că lătra câinele.
Câinele meu urăşte preoţiilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| MyObsession a răspuns (pentru lolosaurus):

Aveam la maxim Dimmu Borgir- Hybrid Stigmata.În cameră am postere cu Immortal, Gorgoroth. Câinele meu pregătit să muşte.Ce mai vreismug?

| doctorul5 a răspuns:

Si care era intrebarea?rolling on the floor

regis
| regis a răspuns:

Si ce vrei sa ne spui cu asta? Cat de fraiera e bunica-ta?
Aceleasi replici le aud si de la unii care au ajuns prin spitale si au dat j'demilioane la doctori si asistente, dupa care au venit acasa si s-au plans la toate cunostintele cat de mult i-a costat. Bai fratilor, faceti diferenta macar intre cei care fura cu nerusinare din banii care ar trebui sa ajunga la spitale, la scoli, la copii nevoiasi, la pensii sau la salarii si cei care incaseaza banii pe care oamenii ii ofera de bunavoie.
Si uite ca preotia nu e chiar atat de usoara cat pare. Pentru ca trebuie sa ii intelegi pe toti papagalii care sar cu cascavalul si apoi injura pe site-uri ca i-a jecmanit popa.

| DeliaDaniela a răspuns:

Mda... imagineaza-ti cati bani fac aia! Dar sti ce e pacat... ca banii aia ii iau de la noi!
Dar e darnica bunica ta, nu glumahee hee
tongue

| carpediem a răspuns:

Daca esti sigur pe tine de ce nu ai intervenit la momentul oportun, de ce propaganda anti "pe la spate" si e alegerea bunicii nu a ta? Fiecare cu drumul lui. Nu conteaza suma pe care a dat-o bunica ci faptul ca ea crede si respecta-i vointa. Arata-mi un batran care dupa greul din viata nu e credincios. E sprijinul lor. Si daca gasesti 99% sunt cei de la carciuma si asta e dovada vie ca nu ai ce invata de la ei.

| AndyIQ a răspuns:

Ai destula dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sint preotii de vina ci enoriasii, ei sint cei care ii imbogatesc pe multi preoti.Numai bine.

| claudiuflorin a răspuns:

Poate cu banii aia care ii fac preotii deschid biserici,construiesc... fac lucruri bune in viata. Nu ai de ce sa te plangi. Ce parere ai de preotii catolici si ei strang bani de la oameni... oameni ii dau nu ii cer,si construiesc ceva frumos. Pe cand ortodocsi,se mai fura intre ei,sunt mincinosi dar putini, restul sunt buni, spun asta ce am vazut ce am citit.

| Aham a răspuns:

Am terminat teologia, preot nu ma fac. dar voi intelegeti gresit, preoti care isi fac meseria cu dragoste fata de Dumnezeu, si preoti care au obiective pentru a aduna pentru ei. pacat ca voi judecati nu doar acel preot care ziceti voi ca va lasat pe jumate saraci, ci intreaga ortodoxie pentru care stramosi nostri si-au dat viata. Voi de azi va "cacati" pe el pamand sfant pentru care au murit multi romani. va doare la basca de religia asta sfanta si nu stiti decat sa stati sa barfiti cum traiti voi printre manele si bautura! Cand un preot intra in casa ta iti recomand sa-i speli picioarele, fiindca un preot va da judecata nu doar cu pacatele lui ci si cu a le tale si ale intregilor oamnei pe care i-a carmuit. asa ca iti pot zice 50 de lei eu ii fumez intr-o zi. tu i-ai dat o data la un an. Si poate cu bani aia s-au ridicat manastiri unde calugari se roaga pentru sufletul tau si binele acestei tari. sau biserici si catedrale, pe care tu nu le vizitezi sa vezi minuni Dumnezeiesti. Iti doresc tot binele!