| JetBlueJet a întrebat:

Azi am fost cu o colega la un templu de evrei
~Ca se organizase un fel de excursie cu unii veniti de prin Israel~
Si am mers si noi la altarul ala (sau cum ii zice) si era un barbat care punea mana pe cap, te intreba cum te cheama si numele mamei... apoi la final zicea "Amen"
Deci ce ne-a facut mai exact cand zicea cuvintele alea?
http://imgur.com/opQCrwj (P.s.-Poza am facut-o de undeva de sus, de la un fel de balcon).
*Este vreun pacat ca am fost?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu este nici un pacat.Doar te-a binecuvantat.

13 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

O sa te pedepseasca Dumnezeu, sa fii sigura.

| JetBlueJet explică (pentru Deaad):

Nu spuneti voi astia credinciosii ca Dumnezeu este unul singur si ca este acelasi Dumnezeu la toate religiile?
Deci de ce m-ar pedepsi ca tot la el am fost

| Deaad a răspuns (pentru JetBlueJet):

Vei arde in iad. big grin

| JetBlueJet explică (pentru Deaad):

Pentru ca o ard pe barosaneala smug
Nu exista nici rai nici iad...nimic.

| Deaad a răspuns (pentru JetBlueJet):

Ba exista si demonii iti vor baga furca in c*r. big grin

| JetBlueJet explică (pentru Deaad):

Ooo Mrrrr... Nu stiam ca-s asa nebunatici
smug

| Deaad a răspuns (pentru JetBlueJet):

Au si ei fanteziile lor. big grin

| JetBlueJet explică (pentru Deaad):

Cred ca sunt in stare si de mult mai mult smug

| alexandrualind a răspuns:

Nu este pacat!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Te-a binecuvântat, eu mă aventurez prin lăcaşurile de cult. nu cred în nici un dumnezeu şi nu are rost.

| Nestea5000 a răspuns:

Mergi la un preot, e cel mai bine. El poate sa iti spuna daca e pacat sau nu. Daca cumva e, prin spovedanie ti se iarta. Dar nu e destul. Roaga-te, si cere-ti si tu iertare. Doamne ajuta!

| AllahuSnackBar a răspuns:

Prietenas, tu ești wanna be ateu si întrebi dacă ai păcătuit?

| JetBlueJet explică (pentru AllahuSnackBar):

Shhht laughing
Daca el chiar exista...si exista si iadul...atunci nu vreau sa ajung acolo laughing