| sappy a întrebat:

Biserica poate sa incalce orice regula,la noi da!
Ce parere aveti despre faptul ca se distruge un ecosistem, rezervatia naturala bucegi?
http://www.emunte.ro/......existente/

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Sunteti niste bolnavi.Cand ma duc pe munte nu vreau sa fiu deranjat de niste rahaturi de genul.Merg prin munti si unde sunt manastiri si cabane sunt prosti si gunoaie.Si ce liniste o sa fie acolo? O sa cante sa se auda peste tot despre ce bun e dumnezeu si cum noi suntem niste pacatosi si ca nu stiu ce, un mod de gandire distructiv.Si nu ma inchin cand trec pe langa biserica, ca nu sunt un sclav, sunt liber. Aveti destule biserici, afinarilor! Spitale n-ati face, in educatie n-ati investi.Sunteti decat niste ipocriti! Ma pis pe pacea ta si pe tine! Du-te asculta cedryk si dragonu ca probabil de acolo ai invatat sa arunci cu pace de-ampulea pe unde apuci!

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu pot avea decât o părere negativă.
Parcă nu e de ajuns că un poluat milioane de minţi cu ideile lor cretine, iar ţara cu mii de biserici, mizerie, prostie şi sărăcie...acum au trecut şi la rămăşiţele de natură. Trist, absurd şi revoltător.

NOname
| NOname a răspuns:

Https://www.facebook.com/......815374808/

Câteva în rezervaţiile naturale ne mai lipseau.

| danay72 a răspuns:

E bine ca oamenii vad aceste lucruri. De fapt, nici Dumnezeu nu e de acord cu afacerile pe care le face crestinatatea. Matei7:21-23

| Holiday a răspuns:

Multe biserici care au si ceva valoare istorica sau arhitecturala zac deja in paragina si astia se apuca sa faca altele.
Vina cea mai mare este a celor care le-au dat, asta daca le-au dat, autorizatie de constructie pentru prostia aia acolo.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Fiind din zona ma bucur. E un loc de liniste sufleteasca direct in natura fara claxoane, betoane si oameni ca voi care nici macar nu se inchina cand trec pe langa biserica. E un loc al oamenilor civilizati si nu vad cum ar distruge. Daca ar fi vorba de constructia unui hotel/carciuma, da nu ar fi ok. Tare deranjati mai sunteti voi de o bisericuta in varful muntelui. Pace!

| sappy explică (pentru BogdantheDreamer):

Pai,manastirea Caraiman nu ajunge?

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru danay72):

Esti liber, nimic de zis dar nu sti ce sa faci cu libertatea ta. Iti dai seama cat esti de penibil? "mod de gandire distructiv"...

| Sl1pKnoT a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Cei care se inchina cand trec pe langa biserica se inchina proprii lor imaginatie.

| CarlSagan a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Singurul om penibil de aici esti tu! big grin "nu sti ce sa faci cu libertatea ta" se scrie nu stii, agramatule! Ba stiu ce sa fac, ma bucur de ea in fiecare zi, ma bucur de viata in fiecare zi, colind muntii, fac muzica, citesc, invat, iubesc, traiesc etc. Sunt liber! big grin Vedem lucrurile altfel, eu stiu sa apreciez ceea ce am, tu vei aprecia doar cand nu vei avea, sunt liber fara dumnezeu, tu crezi ca esti liber cu el, n-am nevoie de o carte sa-mi spuna niste lucruri pe care oricum le stii! daca as avea una n-as mai putea gandi pentru minewinking

| CommonSense a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

"E un loc de liniste sufleteasca direct in natura fara claxoane, betoane si oameni ca voi care nici macar nu se inchina cand trec pe langa biserica."

Pai uite cum facem. Gasim cel mai frumos loc din lume si ii trantim o biserica in mijlor, ce zici? Asta da peisaj!
Este ca si cand ai zice ca daca ai o vila, sa zicem, in care iti place sa stai si-si face cineva nevoile in mijlocul iei, n-ar trebui sa te deranjeze, ca de, fata de toata suprafata pe care o ai...

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru CarlSagan):

Ok, fa ce crezi tu ca te face fericit. Asta este cel mai important.

| sappy explică (pentru BogdantheDreamer):

Ok,sa se construiasca biserici pentru oamenii care doresc dar pana acolo n-ar merge o campanie organizata de primar cu sprijinul BOR pentru curatarea muntilor de gunoaie? Am fost de curand in Busteni si in padure la tot pasul sunt gunoaie, chiar si pe langa manastire(oamenii peste tot sunt nesimtiti)

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru sappy):

Sunt gunoaie prietene. Toti facem parte din lumea asta si toti suntem partasi la tot ce se intampla. Toti vorbesc, toti sunt revoltati si atat. Nimeni nu ia atitudine. Imi pare rau ca traiesc aceste vremuri.

| danay72 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Sunteti niste bolnavi.Cand ma duc pe munte nu vreau sa fiu deranjat de niste rahaturi de genul.Merg prin munti si unde sunt manastiri si cabane sunt prosti si gunoaie.Si ce liniste o sa fie acolo? O sa cante sa se auda peste tot despre ce bun e dumnezeu si cum noi suntem niste pacatosi si ca nu stiu ce, un mod de gandire distructiv.Si nu ma inchin cand trec pe langa biserica, ca nu sunt un sclav, sunt liber. Aveti destule biserici, afinarilor! Spitale n-ati face, in educatie n-ati investi.Sunteti decat niste ipocriti! Ma pis pe pacea ta si pe tine! Du-te asculta cedryk si dragonu ca probabil de acolo ai invatat sa arunci cu pace de-ampulea pe unde apuci!