| EmaS a întrebat:

Brian Welch, un star rock s-a pocăit!
Ce parere aveti despre transformarea care a avut loc in viata lui?
http://stiricrestine.ro/......-a-pocait/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaia? ne bucuram sincer de salvarea unuia singur care era mort si inviat.nu cautam pitre de poticnire in trecuturi indepartate de manipulari politice sau religioase fiindca astea sant d-ale oamenilor rai, necredinciosi, sau demoni.roadele necredintei cauta-le tu si ai tai.noi ne ocupam cu roadele credintei.iar pe brian nu il judec pentru anii de ratacire ci ma bucur ca a inviat la viata vesnica.

58 răspunsuri:
| EmaS explică:

Fiecare om are dreptul sa se convinga pe pielea lui.

| EmaS explică:

Pai sigur ca da.laughing

| EmaS explică:

Este semnul fiarei. Oricine il va primi isi va vinde sufletul.
http://www.youtube.com/watch?v=SpsqHNNvQB4

| Esperança a răspuns:

Nu am de spus decât, câteva cuvinte: Minunat cum Dumnezeu lucrează în viaţa unui om NUMAI dacă Îl lasă şi Îl invită în inima Sa.
El are puterea de a transforma vieţi şi de a pune balsam vindecător pe răni.
Căci Dumnezeu nu dispreţuieşte o inimă zdrobită şi mâhnită!
Vii sunt Cuvintele scrise în cartea Vieţii - Biblia!

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Dupa ce si-a facut de cap si s-a destrabalat in toate felurile, dupa atatea droguri a inceput mintea sa-i joace feste (ca la toti drogati de altfel) si a auzit voci in cap, drept urmare s-a c*cat pe el de frica si s-a pocait.

| EmaS explică (pentru Hombre):

Este bine ca a devenit constient de adancimea gropii in care se afla.Pe cand unii refuza sa vada realitatea starii lor.

nony
| nony a răspuns:

Pe bune? Pai cine a zis ca starurile rock nu ar fi iubite de Atotputernic? Sau toti nepocaitii sunt undeva pe drumul spre iad? Emaaaa, lasa asta si reprofileaza-te pe copiii astia care la 12 ani fac altii.Aici e problema noastra, a tuturor, nu a starurilor rock, plictisite de viata.

| EmaS explică (pentru nony):

Nony, tu ai citit Biblia?

| nony a răspuns (pentru EmaS):

Da, si sunt sigur ca am inteles-o diferit decat majoritatea.De ce, vrei sa-mi spui ceva ce n-as sti? Stiu ca D-zeu are niste legi scrise cu propria mana, dar, nu scrie nicaieri ca daca il ai in suflet, fara sa fii pocait, nu ai drept la viata de apoi.
Ia, uimeste-ma!

| EmaS explică (pentru nony):

Eu nu am facut aceasta afirmatie! Daca tu Il ai in inima, ma bucur sincer! Mereu repet ca nu o confesiune iti aduce mantuirea ci o relatie personala cu Mantuitorul!

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Asta e un hit http://www.youtube.com/watch?v=iJSmoJlhFzc

uite o vedeta adevarata nu dereglatul ala mintal http://www.youtube.com/watch?v=zmbw8OycJrE
uitate la vizualizari

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Ce are ala mai presus ca fetele care canta in cor la tine in biserica sau baietii? adevarati oamenii canta din suflet nu urla ca nebunii

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Daca se intorcea la alta religie mai publicai intrebare sincer?

| EmaS explică (pentru richarddawkins):

Extraordinar, no n-am stiut!

| MidnightLady a răspuns:

Are cont pe TPU? Ii meritul tau si la asta?

Cre' ca ne desprietenim nitel, ca azi-maine pui gheara si pe mine si ma vezi postand de zor pe la "Religie".

| EmaS explică (pentru MidnightLady):

Nu draguto, avea cont pe TPU, si vazand rapunsurile mele a inceput sa imi scrie mesaje private.Acum vorbim pe mess aproape zilnic.
Si vezi ca iti iau funda, daca dai inapoi! Ori suntem prietene ori nu mai suntem!
laughing Ce mi-ar placea sa te vad postand si tu pe la Religie!

| HoneyCocaine a răspuns:

Oricand este timp pentru o schimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si? Este exact la fel ca atunci cand un crestin este ucis din cauza ca nu vrea sa renunte la religia sa. Toti spuneti despre acele persoane dar nimeni nu spune despre acei si mai multi care au fost ucisi din cauza ca fie nu au fost crestini, fie nu au vrut sa devina crestini. Asa si aici... toti spuneti despre cei care s-au convertit la crestinism dar evitati sa spuneti despre cei care pleaca de la aceasta religie fie spre altele sau ajung fara religie. Observ ca prezentati toate aceste lucruri ca pe o "victorie"... de ce?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur sincer cand un pacatos se intoarce la Dumnezeu si viata lui este schimbata si transformata, primeste fericirea si bucuria mantuirii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Dar de ce evitati sa vorbiti despre acele persoane care au fost ucise pe motiv ca nu au fost crestine sau nu au vrut sa devina si persoanele care si-au schimbat religia sau au renuntat la ea? Nu ti se pare corect sa le prezinti si pe acelea sau macar sa tii o evidenta? Eu nu ma apuc sa zic " ba uite, X a renuntat la religie, misto nu?", poate de-asta nu inteleg treaba asta. Asa personal, pot intelege cat de cat ca te bucuri, dar de ce sa o prezinti ca pe o victorie?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca eu nu cunosc care au fost evenimentele si imprejurarile din perioada aceea.Si da, ma bucur cand un pacatos se intoarce la Dumnezeu, pentru ca ma rog pentru salvarea lor.

| richarddawkins a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciodata ema nu o sa spuna x a renuntat la religie pentru ca

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Si legat de tipul acesta, cunosti evenimentele si imprejurarile sau cand e vorba de persoanele care devin crestine conteaza doar ca "s-au intors la dumnezeu"?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Pai sigur ca da. Daca asculti marturia o sa le cunosti si tu.

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Posibil ca a ajuns un sarantoc acum canta prin biserica si el un pentru dolar, s-a intors cu numele sau cu faptele? ca daca citesti biblia trebuie sa te intorci cu ambele

| EmaS explică (pentru richarddawkins):

Tocmai acest lucru ar trebui sa te puna pe ganduri.Cine ar renunta la gloria lumii daca nu ar exista cu adevarat Dumnezeu?!

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Ala avea gloria lumii fi serioasa nici nu am auzit de ala unde canta pe strazi? un star e michael jakson, madona, britney spers, celin dion etc oamenii care au auzit de ei o lume nu un parlit cu tatuaje tu ai auzit de el pana azi?

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Are 3 piese pe yotube ce star mare

| Dumnezău a răspuns (pentru richarddawkins):

Welch e fondatorul trupei KoRn, a fost membru de baza pana prin 2006, KoRn e cam cea mai buna trupa de nu-metal din lume, epitomizeaza cel mai bine genul, Welch chiar merita privit ca un rock-star, practic a fondat o trupa emblematica.Ca s-a prostit si l-a "descoperit" pe Dumnezeu, e alta treaba.

| richarddawkins a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu stiam, team jignit cumva?

| GoldCobra a răspuns (pentru richarddawkins):

Korn a inventat un gen muzical(newmetal sau numetal) dar u asculti doar pop si pe dezbracatele alea deci n-ai de unde se sti. desigur ca tipul a renuntat la trupa deci nu are asa multe videouri. din korn a iesit majoritatea trupelor de rock-alternativ sau nu-metal din ani 2000-2005 trupe care mai lucreaza una dintre aceste trupe intrecandul pe jackson la vizionari pe youtube. deci korn nu au fost chiar nimeni in drum. si trupa care are mai multe vizionari decat michael este Linkin Park daca vrei o dovada.

| richarddawkins a răspuns (pentru GoldCobra):

Nu stiam

| Dumnezău a răspuns (pentru richarddawkins):

Nicidecum,insa Welch, cu toata habotnicia lui rasarita din senin, a realizat mai mult decat noi doi la un loc si a mai si fondat o trupa demna de Rock Hall of Fame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti rockerii sunt satanisti..mai sunt rockeri care il admira pe Dumnezeu..Eu sunt fan infocat al rockului si a melodiilor instrumentale mai "infricosatoare" cum le-ar percepe unii dar il iubesc mult pe Dumnezeu..Deci bravo lui...Sunt destul de multe staruri rock care au renuntat la muzica chiar pentru Dumnezeu...in fine.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da,asa este Dumnezeu face aceste schimbari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ai dreptate...

| Silviuloan a răspuns:

"Bucurie se face in cer pentru un pacatos care se pocaieste ".

| EmaS explică (pentru Silviuloan):

Asa este.Si noi ne bucuram aici pe pamant!

| Silviuloan a răspuns (pentru EmaS):

Ai dreptate.

| richarddawkins a răspuns:

Asta e intrebare religioasa?

| EmaS explică (pentru richarddawkins):

Tu ce spui?

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

E propaganda religioasa care ca scop ceva, o intrebare nu are un scop anume, nu e o afirmatie

| EmaS explică (pentru richarddawkins):

Intrebarea este :ce parere ai despre aceasta transformare spectaculoasa?

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Vrei sa afirmi ca prin acea transformare va deveni un om mai bun, de ce nu ai dat ca exemplu un mulsulman, ortodox, catolic etc

| EmaS explică (pentru richarddawkins):

Indiferent de culoarea religioasa acest om a fost pierdut si Dumnezeu l-a rascumparat! El a fost salvat de la moarte vesnica.

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Tu cand ai pus intrebarea si stiai deja raspunsul chestia asta se numeste eroare de raspuns, oricine care te va contrazice il vei contrazice eu stiam ca cand pui o intrebare nu pleci din start cu un raspuns si cu o indoiala

| richarddawkins a răspuns (pentru EmaS):

Nu are logica intrebarea daca deja sti raspunsul, e cand ai intreba eu ma numesc ema stiind ca asa te numesti

| richarddawkins a răspuns:

Mam lamurit ca a fost un star de muzica sa ca pot sami exprim parerea, nici mie numi plac satanistii e un lucru bun facut

| GoldCobra a răspuns:

Korn nu e o trupa satanista (asa a scris in text)

| GoldCobra a răspuns:

Daca stie cineva imi spune de ce in text zice ca korn e satanist? cine a redactat textul e prost informat. cine stie ce greseli a mai facut oh go on

| scienceftw a răspuns:

Mai intai au scos un album de toata jena (s-au dat pe dubstep sad ) si acum asta...