| alexelu54 a întrebat:

am o intrebare , stiu ca inainte de a te spovedi trebuie sa fii impacat cu toata lumea. De curand un coleg s-a certat cu mine si nu mai vrea sa se impace. Eu sunt impacat cu el. Eu l-am iertat chiar din ziua aceea, dar el nu vrea sa se impace...
Va rog spuneti-mi pot sa ma spovedesc? Multumesc

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este scris ca atat cat atarna de noi sa traim in pace cu toti oamenii. Daca tu ai facut acest pas, este ok.Este alegerea lui, nu a ta.

| alexelu54 explică (pentru EmaS):

Deci mai pe scurt da sau nu
? plz

| EmaS a răspuns (pentru alexelu54):

Sigur ca DA!

Răspuns utilizator avertizat
| ramona30 a răspuns:

Alexelu54
Parerea mea e ca religia e o orbire si o pierdere de timp. Daca tu te simti bine cand lingi icoane e ok dar mai apeleaza si la logica si ratiune. Si cand incepi sa iti pui intrebari o sa vezi ca nu se leaga deloc sclavia asta religioasa.

| Sly a răspuns (pentru ramona30):

Logica si ratiunea au o realitate artificiala. Spiritualul iti deschide cu adevarat mintea si te poate face sa intelegi lucruri pe care nu aveai cum sa le vezi sub carapacea necredintei. Nu am vazut niciodata pe cineva sa linga icoanele, dar am auzit ca sunt pe planeta asta multe scroafe sugatoare. Daca nu te incadrezi intre ele, n-ai motiv sa te superi. happy

Răspuns utilizator avertizat
| alabalaportocala2011 a răspuns:

La ce îți trebuie, să te spovedești?