| Cobry3 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare... daca vreau sa ma rog seara si citesc din acatism ce mai trebuie sa fac trebuie sa citesc tot acatismul o singura data? Va rog sa ma ajutati dau funda!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E acatist si se citeste tot odata, dureaza 15-20 minute, daca te pui la masa iei o lingura de mancare si spui ca te-ai saturat? rugaciunea e hrana sufletului

6 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Mai bine inveti Tatal Nostru si Crezul. E mai usor.

| danay72 a răspuns:

Important e sa te rogi din inima lui Dumnezeu spunandu-i ceea ce simti si apoi sa citesti din Biblie.Cand te rogi tu ii vorbesti lui Dumnezeu, iar cand citesti din Biblie il lasi pe Dumnezeu sa iti vorbeasca, astfel exista comunicare intre voi.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ai incercat sa citesti o carte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu, ca practicant, nu ştii nici măcar că este ACATIST, nu "acatism"? Mişto aşa, credincioşi rău şi cu respect faţă de cele sfinte...

| Alexinho94 a răspuns:

Se numeste acatist, nu acatism si se pot citi oricand simti nevoia de a te ruga. Seara poti citi niste rugaciuni pentru seara care chiar asa se si numesc. Bafta!

| Amphytrion a răspuns:

Uitati ce,, frumos''vorbeste CREȘTINUL besleaganicolaecosmin in mesaje :,, te trimit la origini imediat imbecilule! calc pe smecheri de-astia ca tine!'' să fie inspirat tot de la creștinul de frunte Becali?