| Madalina1901 a întrebat:

am si eu o teama sa zic asa. Noaptea, de fiecare data cand ies afara, la tara, am impresia ca vad (sau chiar vad) o umbra neagra, cu coada ochiului si apoi dispare brusc.In unele nopti ma trezesc brusc pentru ca cineva imi sufla aer rece la ureche. Voi ce credeti ca e? Bunici mi-au murit de mult si asta mi se pare ca se intampla cam din iunie si eu aveam un prieten care a murit de Pasti, fapt care m-a afectat foarte mult. Ce ar trebui sa fac? Acum dorm cu mamahappy

Răspuns Câştigător
| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Si eu cred in chestii d astea paranormale.si din cate stiam eu cand e prezent un spirit intr-o camera se raceste.bine asta stiu din filme dar am vazut si o emisiune in care sunt faze reale.si tot asa spuneau.dar mai bine nu te mai gandi la asta.inchina-te la Dumnezeu in fiecare seara si dimineata si daca mai simti asa fa cruce cu limba.da cu apa sfintita prin casa.si nu ai sa te mai temihappy

12 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Paronia

| ShowTim3 a răspuns:

1.Povestea e trasa de urechihee hee
2.Se numeste paranoia si eu aveam aceias senzatie cand aveam 5 ani si dormeam in ditamai casa lu bunicamea cu 6 camere in bezna aia straight face partea naspa e ca, camera unde dormeam era... defat 3 camere dar fara usi, si ca sa fie si mai placut, era o ditamai icoana care il infatisa pe Dumnezeu, niciodata nu mi-a placut sa dor acolo, si daca stau sa ma gandesc nici acum nu as dormi acolo pentru ca e chiar sinistru straight face

| Infernia a răspuns:

Ti se pare doar. Stai linistita

| Patty99 a răspuns:

Gandeste.te la Dumnezeu, inchinate si fa rugaciuni asa nimic paranormal nosa se apropie de tine si daca tot simti adu un preot si dormi cu o incoana langa pe perna in mana sau deasupra capului pe o masa!

| hummer24 a răspuns:

Nu, nu e nici o problema, noaptea asa ti se pare ca vezi anumite chestii, imaginatia si teama joaca un rol important

| florina200 a răspuns:

Crede-ma asta nu e peranormal sufletele la bunici tai sau prietenului tau mai vin din cand in cand la cei care iau iubit iti dau un exemplu in familia mea au murit multe rude. dupa un timp in camera parintilor mei se aude 2 bubuituri puternice in perete ei ies afara dar nu e nimeni.si iti mai dau unul o femeie dupa ce i-a murit o ruda apropiata se duce seara afara in curte sa ia o galeata cu apa dupa asta se duce la baie cand vine inapoi galeata goala si in jur nu era ud tot asa face si sora ei si tot acelasi rezultat.o alta doamna dupa ce i-a murit baiatul dupa un timp se duce la baie trebuia sa treaca prin camera baiatului ei si ce crezi usa se deschide singura de atuncia o lasa deschisa si in alta zi vede o umbra dupa usa si dupa aia dispare.deci e chiar real.

| Liquify a răspuns:

Ai putea avea ceea ce se numeste spectrofobie[frica de fantome] happy S-ar putea sa treaca de la sine. Un psiholog te-ar putea ajuta sa treci peste. In cazuri foarte rare este nevoie de medicamentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un consult la medic nu strica fara suparare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are grija de tine,sufletu ala,cine stie,ce o fi? intreaba un preot, da slujbe,du-te la cimitir,du flori, o lumanare, ca sa-si gaseasca linisteahappy

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna.eu cred ca ar trebui sa te duci la cimir unde sunt ingropati, sa le pui cate o floare, sa te duci la biserica de sarbatori si sa le dai impartituri.si sa te rogi pentru tine si pentru sufletul lor.

| Robert5678 a răspuns:

Daca ai nevoie de ajutor, da-mi un mesaj privat, si te ajut eu mai incolo. Ceea ce spui tu aici ar putea fi ceva ce as putea rezolva.Numai bine.

| Nobodies a răspuns:

Hey, eu cred in fantome.si s-ar putea sa fie ceva supranatural. sau ai ramas cu gandu ca te bantuie cineva si esti speriata si ai niste imaginici in cap si le vezi! se ma intampla. uneori simt prezenta cuiva langa mine.si nu e nimeni langa mine!