| Isys a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu informatii esentiale despre al 3 lea ochi, nu ma refer la alcatuire deoarece am citit destul de mult, si asi dori consecintele acestuia. Cunoasteti persoane care au deschis aceasta poarta dintre lumi? Ce parere au? Ofer

Răspuns Câştigător
| AnniaAKN a răspuns:

Din câte știu eu,odată ce ti-ai deschis cel de-al treilea ochi vezi lumea diferit,devii mult mai sensibil și te afectează orice energie,îti trebuie ani buni de meditatie să poti să controlezi tot ce ti se întâmplă,cei care au reuşit să facă acest lucru regretă deoarece trebuie să fi pregătit, ajungi să o iei razna si să vezi tot felul de lucruri, si nu-ți mai dai seama ce este real si ce nu.
Nu-ți recomand să incerci, asta e din ce am citit si am auzit eu, dar pe undeva e tot o urmă de adevăr.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cand te privesti in oglinda cati ochii vezi, atatia ai, daca vrei mai multi iti poti picta pe unde ii doresti.

| doctorandus a răspuns:

Blom, Jan Dirk (2010). A Dictionary of Hallucinations. New York, Dordrecht, Heidelberg, London: Springer Science+Business Media, LLC. p. 99. doi:10. 1007/978-1-4419-1223-7. ISBN 978-1-4419-1222-0. „Clairvoyance

Also known as lucidity, telesthesia, and cryptestesia. Clairvoyance is French for seeing clearly. The term is used in the parapsychological literature to denote a * visual or * compound hallucination attributable to a metaphysical source. It is therefore interpreted as * telepathic, * veridical or at least * coincidental hallucination.

Reference
Guily, R.E. (1991) Harper's encyclopedia of mystical and paranormal experience. New York, NY: Castle Books."

| suffarstar a răspuns:

Nu prea o sa intalnesti pe forumurile astea. Asimileaza informatii, mediteaza si toate la timpul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se deschide singur cand sosește momentul.
Poate dura o viata sau 1000.
Unul il deschide dupa 20 de ani de meditatie si altul in timp ce bea o bere privind Simpsons la tv.
Orice grabire artificiala aduce necazuri.
Am cunoscut 2-3 persoane care aveau aceste proprietati.

| Xpressurself a răspuns:

Mai sus iti spune ca clarviziunea inseamna a vedea clar. sa ne imaginam ca stii exact cum sa prezinti la scoala o lucrare pentru care esti pregatita si ai repetat-o suficient in prealabil. in acest caz ai o viziune clara a ceea ce ai de facut (clarviziune). mai inseamna luciditate. a fii lucid, a avea clar in minte un scop, o idee, o viziune de ansamblu.

| HowdidIgethere a răspuns:

Doi nu iti ajung?

In ortodoxism se vorbeste despre fiinte malefice si nu prea doreste nimeni sa deschida vreo poarta sau vreun al 3lea ochi.

| Denly a răspuns:

O sa risti sa te trezesi noapte sa vezi spirite bune si rele si, nu cred ca o sa fie frumos. Hai sa zicem ca ziua mai merge, dar noaptea e mai nasol. O data ce il deschizi, deschis ramane. O sa ai si avantaje, dar si dezavantaje. Daca o sa te obisnuiesti poate o sa iti fie mai de folos. Succes!

| amina a răspuns:

Aceste lucruri nu au legaura cu Biblia, ci mai degraba cu spiritismul.