| Anakarateka a întrebat:

Daca v-ati intalni cu Dumnezeu ce intrebare ia-ti pune?(doar o singura intrebare)Nu vreau raspunsuri gen "Dummezeu nu exista". Nici eu nu cred in chestia asta imaginara dar intrebarea asta mi-a pus-o la ora de religie.

Răspuns Câştigător
| Dorugar a răspuns:

Din moment ce "existenta" Lui cat si credinta in El se petrec doar in plan imaginar, nu fac nici eu altceva decat sa-mi folosesc imaginatia, si cum imaginatia bate realitatea, nimeni nu poate fi acuzat ca isi imagineaza ceva absurd, mai ales ca teoria prin care Dumnezeu este considerat Creatorul Universului este o pura fabulatie ridiciloa in opozitie cu evidenta dovedita de Stiinta, care a dovedit indubitabil ca Universul a aparut la Big Bang!

52 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Dumnezeu este pretutindeni.

| Kosuchin a răspuns:

Ai jucat cumva TalesRunner xP?

| Anakarateka explică (pentru Kosuchin):

O sa il incerc.M-a intristat ca cel in engleza s-a inchis.Eram papuc zburator albastru inchis sad.

| Kosuchin a răspuns (pentru Anakarateka):

Pai, daca nu ai aflat deja, exista doua servere private in koreeana momentan dar cu jucatori in TR american.

| Zenicide a răspuns:

Pai Dzeul biblic indeamna la crima, si omoara si el foarte multi. Nu e corect sa presupunem ca tu esti crestinul "handicapat" sau fals cum preferi iar ei - cei care au ucis vrajitoarele au fost crestinii adevarati?

| Zenicide a răspuns:

L-as intreba daca e singurul sau sunt mai multi ca el?

| Zenicide a răspuns:

Pai Dzeu indeamna la crima:

You should not let a sorceress live. (Exodus 22:17 NAB)

"If a man lies with a male as with a women, both of them shall be put to death for their abominable deed; they have forfeited their lives." (Leviticus 20:13 NAB)

A man or a woman who acts as a medium or fortuneteller shall be put to death by stoning; they have no one but themselves to blame for their death. (Leviticus 20:27 NAB)

2) All who curse their father or mother must be put to death. They are guilty of a capital offense. (Leviticus 20:9 NLT)

A priest's daughter who loses her honor by committing fornication and thereby dishonors her father also, shall be burned to death. (Leviticus 21:9 NAB)

Whoever sacrifices to any god, except the Lord alone, shall be doomed. (Exodus 22:19 NAB)

They entered into a covenant to seek the Lord, the God of their fathers, with all their heart and soul; and everyone who would not seek the Lord, the God of Israel, was to be put to death, whether small or great, whether man or woman. (2 Chronicles 15:12-13 NAB)

Eu cred ca tu nu ai inteles...

| Zenicide a răspuns:

Pentru mine nu mai ai replici?

| Zenicide a răspuns:

Adica unele parti din biblie pot fi ignorate daca acestea nu au sens? Poate ma ajuti sa inteleg, chiar nu inteleg la ce te referi. Nu tot ce scrie in Biblie e la fel de valid? Sunt si parti inutile?

| ania a răspuns:

După câțiva ani de agnosticism L-am întrebat ce nu e bine în viața mea ( adică ce păcate îl supără la mine) și mi-a explicat.

| dodicuta a răspuns:

Cred ca m-as bloca.

| InVisible99 a răspuns:

Daca tu consideri ca Dumnezeu e o imaginatie, nu mai participa la ora de religie ca mergi degeaba, fie nu asculti fie esti cam limitata in gandire sa faci distinctie dintre imaginatie si Dumnezeu si dovada clara data chiar de Biblie. Unii sunteti asa prosti ca faceti umbra pamantului degeaba, insa cand dati de greu va duce gandul la El.

| Dorugar a răspuns (pentru InVisible99):

Si unde este "Realitatea" in care-l intalnesti pe Dumnezeu?
Nu cumva in imaginatia ta?
Ca doar nu cred ca l-ai vazut la biserica dand mana cu fraierii!

| hunterpainting a răspuns:

Care sunt numerele la loto de saptamana viitoare?

| RAY a răspuns:

Cum a fost posibil sa apara din nimic si sa creeze totul din nimic?

| RAY a răspuns:

Rational? inteleg absolut orice lucru

| RAY a răspuns:

Animale suntem cu toti nu vad ce e, de ras inca nici un animal nu a mers la furat prin europa ca romanii

| RAY a răspuns:

Diferenta e ca neamtul sta si munceste adica ateu in timp ce romanul adica crestinul il fura da asta e diferenta

| Dorugar a răspuns:

L-as intreba cum de a putut fi atat de porc incat sa se uite cum biserica sa arde pe rug sute de mii de femei frumoase pentru ca niste preoti libidinosi le considerau vrajitoare, si nu numai ca nu a intervenit niciodata sa le salveze, ba chiar a asistat ca un porc la chinul acestora?
Si l-as mai intreba
Poi daca EL ca Dumnezeu este atat de porc, la ce sa ne asteptam de la Diavol?

| InVisible99 a răspuns (pentru Dorugar):

Esti un ratat mintal fraiere. Porc esti tu si tot neamul tau infect din care faci parte, nu cataloga dupa aparente si citeste si tu ceva in viata aia a ta mizera si poate ai sa intelegi ceva.

| Dorugar a răspuns (pentru InVisible99):

Iata ce spune Isus celor ca tine:
"Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; şi cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului."
Iti dai seama ce te asteapta?

| InVisible99 a răspuns (pentru Dorugar):

Imi pare rau ca am intrat in mocirla care au pornit-o cei de teapa ta.Pacat ca cei tineri se cred asa smecheri si atotcunoscatori cand de fapt sunt mici, prosti si fara viitor.

| Dorugar a răspuns:

Poi daca vorbele mele sunt HULA, cum sunt faptele bicisnice pe care eu doar pomenindu-le pot fi acuzat de hula?

| Dorugar a răspuns:

Ia sa cautam in carte de istorie si sa vedem daca sau comis crime si bicisnicii in numele lui Dumnzeu de catre chair Biserica Sa (si aici nu ma refer la caramizi sau ziduri) si sa vedem cine mite sau dezinformeaza?
Chiar nu ti-e rusine sa minti in halul asta?
Ia vezi ce scrie aici numai la capitolul vanatoarea vrajitoarelor, link care dovedeste clar care din noi doi este mincinosul:
http://en.wikipedia.org/wiki/Witch-hunt
uite si ceva in limba romana ca sa intelegi si tu:
http://www.revistamagazin.ro/content/view/5551/8/
Chiar nu ti-e rusine

| MariusicaPiti a răspuns (pentru Dorugar):

Esti prost dati foc demi raspunzi nu ma int

| Dorugar a răspuns (pentru MariusicaPiti):

Spui tu unul care IQ-ul X, adica 0!

| Dorugar a răspuns:

Evident ca vrajitoarele nu au fost arse de crestini!
De ars le-a ars BISERICA CRESTINAS, si a facut-o pe baza Bibliei, carte criminala care indeamna la crime!
(vezi Levitic 19, 26 si Exodul 22, 17) Cine a permis aceste bicisnicii in loc sa le curme si sa-i pedepseasca pe criminali?
Nu cumva chiar Dumnezeul care le vede si le stie pe toate?

| dracu14 a răspuns:

Nici o intrebare, las lua la bataie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hu mi-e fricalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rad dar nu de nestiinta. Iti garantez ca d.p.d.v spiritual sunt mai informat ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred. Ti-am zis ca nu-s ateu vrei sa-ti zic litera cu litera n u, s u n t, a t e u.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intelegi tu prin stiinta ateista? Biologie, fizica geografie, istorie etc. Isncer din aceste discipline pe care le-am enumerat pot sa zic ca-s destul de bun dar nu as(mai ales la fizica). Infine te inseli cunosc si crestinismul pana la urma am fost crestin convins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A crede in existenta cuiva nu inseamna a si fi supus lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am devenit satanist. Asta m-a facut sa numai fiu crestin.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

L'as intreba cat costa intrarea la toaleta sfantaraised eyebrows

| Dorugar a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Hehehe smecherule! Tu stii ca toaleta sfanta este in cer... si cred ca vrei sa ne faci pipi in cap de acolo de sus!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Dorugar):

De unde crezi ca vine toata ploaia aia?big grin

| Adrianetc a răspuns:

Cum de nu primesc puterea de a propovadui Evanghelia, pentru a le da sansa oamenilor sa fie mantuiti prin credinta si botez.Cum de ma rog pentru intelepciune si pricepere si inca nu vad deosebiri, Cum de iL iubesc asa mult si totusi din cauza mea, a firii pamantesti a pacatelor sunt departe de El.

| raresbarbier a răspuns:

Dumnezeule cand ma voi vindeca?

| Dorugar a răspuns (pentru raresbarbier):

Vindecarea ta trebuie sa vina de la Dumnezeul din tine (despre El vezi in 1 Corinteni 3; 16)
Daca tu esti constient de faptul ca Dumnezeul din tine este atotputernic si vrea ca sa traiesti tu, ca sa traiasca si El prin tine, ai toate sansele de a te vindeca.
Daca te bazezi pe Dumnezeul religiilor nu ai nicio sansa!
Si asta vedem clar ca oamenii bolnavi sunt vindecati in spitale si nu la biserici, si din cauza asta se intampla sute de mii de minuni in fiecare zi in spitalele lumii si niciuna in biserici, din cauza ca la spital, semizeul numir doctor, il ajuta pe Dumnezeul din tine ca tu sa te vindeci!
Deci minunea vindecarii tale nu vine din cer ci din tine insuti, mai exact de la Dumnezeul din tine, in care trebuie sa crezi cu toata forta, pentru ca asa te invata invatatorul Isus, si singura sansa a Dumnezeului din tine sa ramana in viata este ca tu sa te vindeci si sa te faci sanatos, si in asta il poti ajuta tu prin vointa ta si dorinta ta de a te face sanatos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

In mare parte e autosugestie. Debinde de boala.