| Roxenne a întrebat:

Imi spuneti va rog care sunt parabolele dupa Matei,dupa Marcu si dupa Luca, dar in ordine.Multumesc,dau funda happy

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Toate le gasesti in evangheliile lor, intra pe crestinortodox.ro le gasesti pe toate

2 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Aici ai o sursă de informaţii despre acest subiect: http://wol.jw.org/ro/wol/s/r34/lp-m?q=parabole&p=par

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg intrebarea ta.
Evangheliile din Biblie - Noul Testament sunt in ordinea asta: Evanghelia dupa Matei, Marcu, Luca Ioan. Evanghelia inseamna Vestea Buna. Daca te vei ruga si vei citi Evangheliile din Biblie ai sa cunosti bunatatea lui Dumnezeu ca EL a dat totul ca tu sa fi mantuit.
,, Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe Singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in EL sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan 3:16 din Biblie''