| Dana_Nicoleta_Huluţă_1994 a întrebat:

Buna seara, stie cineva vreun descantec de impacare?

9 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Vorbitul cu persoana, si cererea de iertare. Cel mai misto descantec.
N-ai nevoie de descantece. Mergi si vorbesti cu persoana. ^_^

| Fatamuntilor a răspuns:

Dat fiind faptul ca ai postat la religie tin sa te anunt ca biserica este impotriva descantecelor.
Tu poti cel mult sa faci o rugaciune de impacare, dar si o discutie cu persoana in cauza.

| oprescudorin11 a răspuns:

Sunt doua rugaciuni:"Tatal Nostru' si Rugaciunea inimii. Spune-le de 10 ori la culcare si trezire, sau ori de cate ori simti o stare de angoasa! Vei vedea ca in cea mai scurta vreme se va rezolva in vreun fel favorabil tie.Depinde cu cine vrei sa te impaci, cu tine insati sau (si ) cu altcineva, dar sigur vei sti daca merita sau trebuie.Va fi oricum bine.

| CinevaNou a răspuns:

Nu vrei si unul de castigat la loto?

| Jardelin a răspuns:

"Impacare, impacare,
Fara nicio suparare,
Daca ne mai suparam,
Luam valiza si plecam!"

Scurt si la obiect, efect garantat!
(Este un descintec stravechi gasit inscriptionat pe o placuta de aur. Placuta se afla in mormintul comun a doua femei, care in urma cercetarilor s-a stabilit ca erau sotie si amanta ale aceluiasi barbat! Deci, daca amanta si cu nevasta au reusit de s-au impacat, sigur o sa te impaci si tu cu cine te-ai certat! Nu stiu sigur daca merge la impacarea cu soacrele, dar poti incerca in caz ca ai probleme!)

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.cel mai simplu; am gresit, te rog sa ma ierti.te iubesc. eventual o imbratisare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu. Se cheama : "Imi cer scuze"

| Xpressurself a răspuns:

happy sa zambesti. vorbeste cu el, uneori e mai simplu decat vrem sa credem. pe langa toate astea nu uita ca sunt multi barbati care merita atentia ta si tu pe a lor.

Răspuns utilizator avertizat