| andrutz09 a întrebat:

Sfanta Parascheva ce minuni a facut?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu ce minuni a facut, ci ce minuni face. An de an, aduna niste zeci/sute de mii de cretini care se ingramadesc ca vitele si cotizeaza la bor niste milioane de eur. Pelerinii normali la cap pot sa vina oricind in extra-sezon si sa stea la coada 10-15 minute maxim...

| danay72 a răspuns:

În Biblie nu scrie despre asa ceva.

| sanboss a răspuns:

In comparatie cu Dl Isus, nimic.

Si totusi daca ar fi facut ceva minuni nu ar trebui sa fie venerata pentru aceasta.
Chiar exista in Biblie un conflict in care crestini spuneau asa: Eu sunt a lui Pavel alti crestini spuneau, noi suntem de lui Apolo.
Dar in esenta NOI suntem a lui Hristos, deci, cel care trebuie venerat e Isus.

| Idris a răspuns (pentru sanboss):

Unde anume a spus Isus,, Venerati-ma pe mine,, sau,, Rugati-va mie,, sau,, Adorati-ma pe mine,,?

| sanboss a răspuns (pentru Idris):

Matei 11: 28/29/30
Ioan 16: 26/27
Matei 18: 19/20

Cred ca sunt destul de clare

| Idris a răspuns (pentru sanboss):

Nu am gasit nimic care sa imi raspunda la intrebarea:,, Unde anume a spus Isus,, Venerati-ma pe mine,, sau,, Rugati-va mie,, sau,, Adorati-ma pe mine,,?'' Ori nu ai inteles intrebarea, ori in Biblia in care am cautat eu la versetele indicate de tine nu am gasit nimic in care Isus spune:,, Eu sunt Dumnezeu,,.,, Venerati-ma pe mine''. Trimite-mi tu exact versetul daca gasesti. Daca...

| sanboss a răspuns (pentru Idris):

Daca versetele cu pricina nu iti spun nimic, cred ca problema este a ta... intreaba pe alti, si spune-le ce inteleg ei prin ce tiam trimis eu tie...

| Idris a răspuns (pentru sanboss):

Prietene, am intrebat si preoti si au confirmat ca nu exista nicaieri in Biblie astfel de versete, asa ca nu te mai obosi sa cauti acul in carul cu fan.

| sanboss a răspuns (pentru Idris):

Se pare ca nu ai o Biblie