| GabiD a întrebat:

Am mai ous on intrebare asemanatoare in care ii rog pe asa zisii atei sa raspunda.Ok nu credeti in Dumnezeu dar cum ramane cu ce se intampla dupa ce veti muri? Ce aveti de spus in lga? tura cu asta?

67 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

"in lga? tura"
Bea si tu mai putin ca d'aia nu mai vezi bine tastele.winking

| GabiD explică (pentru Hombre):

Bine ca esti tu destept firai tu sa fi de nesimtit.Ma da chiar toti nenorocitii au dat reply la intrebarea mea?

| Hombre a răspuns (pentru GabiD):

Ne-ai atras ca un magnet. laughing

| GabiD explică (pentru Hombre):

Bravoooo! Da esti "destept"rau.Tocmai ai recunoscut ca esti nenorocit, nu ca nu stiam deja.

| Hombre a răspuns (pentru GabiD):

Uita-i sa-ti spun, ne-ai atras nu pentru ca esti destept ci pentru a contempla prostia in splendoarea ei. Veni, vidi, am plecat. happy

| GabiD explică (pentru Hombre):

Ai stat mult sa o gandesti? Sau ai dat un sãrci pe goagãl?

| OOOLEOOO a răspuns:

Ateul va muri pur si simplu, crestinul va ajunge in rai iar Buddistul se va reincarna intr-un purumbel alb si asa mai departe cu fiecare convingere referitoare la viata de apoi.

La finalul acestei povesti va exista pace pe pamant fiindca toti cei care considera ca cunosc adevarul suprem vor pleca si nu se vor mai certa.

| Narcis2007 a răspuns:

Pur si simplu mori, nu se intampla nimic dupa... unii nu pot accepta asta si se amagesc cu religiile

| Mădă0611 a răspuns:

1. Invata sa scrii sau stapaneste-ti emotiile cand vorbesti cu ateii. smug
2. Asa zisii atei sunt crestini anti teisti, sau, ma rog, teisti anti teisti, in Romania sunt crestini.

Dupa ce voi muri, o sa fiu moarta, la fel ca tine.

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Deci asa ai pus fata aia acolo de parca vai ce importanti sunteti voi ateii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Nimeni nu e important pana cineva ii acorda importanta, tu tocmai asta ai facut. smug

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Pardon dar voi ateii sau cel putin tu nu esti importanta.Nu te ingrijora, te asigur.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

N-am zis ca sunt sau suntem, tu zici thinking laughing de fapt toti care va ocupati timpul cu ce fac sau zic ateii.

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Pai tocmai de o persoana importanta ti-e drag de tine ma doare in fund.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

E naspa sa te doara, dar ma bucur. laughing

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Ce sa faci, patesti.Mai gasesti pe garduri cate un idiot care se bucura sau plange da nu stie de ce.Iti suntem alaturi in boala cu capul de care suferi grav.Sincer imi pare rau.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Mai bine sterge-ti mucii si da play la filmele porno, aaa clipurile cu andreea balan si n-o mai tot intoarce, ideea e aceeasi. devil

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Da uita-tevla Andreea Balan si daca esti fata stai si viseaza mult si bine ca nu o sa ajungi ca ea.Nu eu am nevoie sa imi sterg "mucii"ci tu, si ideea e aceeasi cum ai spus si tu, indeea e aceeasi ca esti o vaca.M-am convins din raspunsurile imature pe care le-ai dat

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Zise vaca sefa. laughing De ce as vrea sa arat ca ea? Daca tot as vrea sa arat altfel, as alege-o pe Natalie Portman, Liv Tyler, Emilia Clarke, Darya Klishina, sau alte femei frumoase.

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Pentru inca o data am dovada ca esti idioata.De unde stii ca sunt fata! Desteapt-o care esti?

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Si ce, daca esti baiat nu poti fi vaca? Uite, mie imi pari vaca. laughing

| Polaris a răspuns (pentru Mădă0611):

Îmi place câtă discuție se încheagă aici cu un user numit IloveAndreeaBalan laughing.

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai fost pe aproape sa o nimeresti, stiai tu ca e ceva suspect cu baietu asta

http://www.tpu.ro/......-practica/

| Mădă0611 a răspuns (pentru Polaris):

Http://www.youtube.com/watch?v=dpM69F7YRVM&feature=youtu.be&t=0m52s Pamflet :)) asternuturile pute =)) >:)

| Mădă0611 a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

laughing ce curiozitati au unii, si frustrari.

| Polaris a răspuns (pentru Mădă0611):

Iubi iubi hai rolling on the floor

| GabiD explică (pentru Polaris):

Iubi iubi du-te si te impusca!

| Polaris a răspuns (pentru GabiD):

Ești amuzant așa, frustrăcel acolo, în camera ta, tastând chestii de genu'. laughing

| GabiD explică (pentru Polaris):

Iubi iubi impusca-te!

| GabiD explică (pentru Polaris):

Mersi mult si tu esti idiot acolo in camera ta batandu-ti joc de oameni.

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Tie iti par vaca dar tu sigur esti nu imi pari.

| Polaris a răspuns (pentru GabiD):

Odododo puppy dog eyes

| GabiD explică (pentru Polaris):

Esti amuzant idiotel acolo in camera ta batandu-ti joc de un copil cu mai multa minte ca tine.

| GabiD explică (pentru Polaris):

Ma bucur ca nu mai ai ce raspuns sa imi dai, inseamna ca am avut dreptate.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Zise vaca sefa. laughing

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Aia fiind tu? Ca eu alta nu mai vad pe aici vaco.

| GabiD explică (pentru Polaris):

Odododo mãta!

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

Bla bla bla. Nici sa injuri corect nu sti. oh go on

| CinevaNou a răspuns (pentru GabiD):

Stiai ca andreea balan poza nud pe la 20 de ani?

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Daca te referi la faptul ca mã-ta se scrie cu cratima stiam asta.sau la faptul ca vac-o se scrie de asemenea cu cratima.

| GabiD explică (pentru CinevaNou):

Tocmai a subliniat ca nu ar face asa ceva, dar daca stii mai multe da-mi o dovada.

| CinevaNou a răspuns (pentru GabiD):

Doar cauta, sigur dai de ele. Le-am vazut de pe vremea cand nici nu aveam internet inca laughing

| GabiD explică (pentru CinevaNou):

Astea-s povesti. Da-mi un link sau ceva.

| CinevaNou a răspuns (pentru GabiD):

Nu vreau s-o mai vad vreodata :-& caut-o singur.

| Mădă0611 a răspuns (pentru GabiD):

A 2-a treaba, vac-o cu cratima. happy

| GabiD explică (pentru Mădă0611):

Chiar iti multumesc ca ai pus o fata normala de data asta care chiar imi da impresia ca tu daca vrei chiar ai bun simt.

| GabiD explică (pentru CinevaNou):

Duoa poza ta imi dau seama ca tu chiar esti o maimuta.Cum poti sa faci o afirmatie pe care sa nu fi in stare sa o sustii? Ce ti-am cerut frate-le meu? Un link? Daca nici unul nu I I dai inseamna ca tu chiar esti un mincinos.Plus ca ea a si zis ca nu ar face asta pentru. nimic in lume.Din clasa a5-a se invata cum sa iti sustii opinia prin atgument. Unde e al tau?

| CinevaNou a răspuns (pentru GabiD):

Tu ai trecut de clasa 3a? Cum sa nu stii sa bati la clape pe goagal? Mai bine spune ca nu vrei sa vezi cat de curvulita e, de aia ti-e frica sa cauti.

| GabiD explică (pentru CinevaNou):

Nu eu am cautat dar nu am gasit.Eu ti-am cerut sa imi dai un link, dar tu nu mi-ai dat.Esti un mincinos.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i mai zgandari pe atei si asa nu-i indrepti; eu ma ghidez dupa niste principii, dar imi place o vorba numai prostii mor de grija altora

| GabiD explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Adica prin asta vrei sa spui ca e bine sa iti pese doar de tine? Si plus ca eu nu iti port grija.Consulta un DEXla cuvantul grija.Din punctul meu de vedere poate sa ti-se intample orice.

| sublime89 a răspuns:

Si daca ar fi un fel de "viata" de dupa moarte, ce te face sa crezi ca acea viata va fi cea descrisa de crestinism, adica rai si iad? De cand au crestinii dreptate in legatura cu ceva?

| M25M a răspuns:

Nu inteleg semnificatia intrebarii? Se vrea a fi argument? ("Ce aveti de spus in lga? tura cu asta?")
Dupa ce mor, mor, nu am sa stiu ca sunt mort pentru ca voi fi mort.

| GabiD explică (pentru M25M):

Nu prin intrebare am vrut sa spun ca daca nu credeti in Dumnezeu ce credeti ca se va intampla dupa moarte?

| M25M a răspuns (pentru GabiD):

Fara suparare dar invata sa folosesti virgula(banuiesc ca ar fi trebuit una dupa "Nu")
Nu se intampla nimic, este exact cu ce se intampla inainte de nastere.

| Moisie a răspuns:

Dupa ce vom muri va fi exact la fel ca si inainte de a ne naste!
Asa ca nu este greu de stiut!
Dar mai bine intreaba-te cum vei trai tu dupa ce mori si Isus care este Stapanul Iadului, dar nu si al Raiului, te va pofti in imparatia sa care este Iadul?
Gasesti profitabil sa iti traiesti vesnicia in IAD alaturi de Christos?

| GabiD explică (pentru Moisie):

De unde ai scos faza cu Iisus stapanul iadului? Chiar isi curios si te rog respectuos sa raspunzi.

| Moisie a răspuns (pentru GabiD):

Evident ca iti raspund frumos daca si tu tot frumos mai intrebat, asa ca nu am de ce sa iti raspund urat!
Aceasta afirmatia am luat-o din Biblie si anume din Apocalipsa 1:18!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mori, totul dispare, in mare parte asta e rolul religiilor, de aici au aparut, frica de moarte, dar si intrebarile fara raspuns

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Respawn!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Pai, evident ca nimeni nu stie ce se intampla dupa ce murim... Unii zic ca putrezim si ne mananca viermii, altii cred in Mos Craciun, cativa cred in reincarnare, etc. Adevarul insa nu-l vei afla niciodata (fiindca odata ce mori moare si creierul tau deci nu mai esti constient de ce se intampla)

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Pai si ce asa zisii religiosi, stiu la sigur ce se intampla dupa moarte? s-a intors vreunul ca sa zica? asta nu e un argument, cand o sa se intoarca cineva atunci vom vorbi, pana atunci...ne dam si noi cu parerea sau recitam din scripturi.
ma rog, e impropriu in ziua de azi sa spui ca recitam, lumea da cpoy paste la pasaje religioase.

| GabiD explică:

Prin intrebarea asta nu am vrut sa ne certam ca, chiar nu ma intere daca credeti sau nu dar putea-ti fi mai cu bun simt unii avand in vedere ca eu nu v-am jignit si am asteptat un raspuns amarat.

| caiboiul a răspuns:

Crezi in dumnezeu si te-ai ales vesnic cu un loc in rai daca nu te mananca iadul.

| xMayre a răspuns:

Chestia ca dupa ce mori sufletul va ajunge la Dumnezeu e doar o aberatie.De-a lungul timpului omul a incerca sa raspunda la anumite intrebari.La unele din ele nu a gasit raspuns concret si a incercat sa inventeze un raspuns iar apoi sa creada cu adevarat in el. Nu se stie ce se va intampla dupa ce murim!

| GabiD explică (pentru xMayre):

Avand in vedere ca eu sunt ortodox nu sunt de acord cu raspunsul dar iti multumesc ca nu ai fost nesimtit ca altii de mai sus in raspunsul tau.