| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Am o curiozitate mica: in termeni populari, atunci cand cineva isi da duhul, ultima suflare, in secundele sau minutele premergatoare mortii, cel decedat constientizeaza ca nu mai exista sau ce anume gandeste, daca spune "acum e finalul"? Intreb deoarece azi am fost la o capela unde a avut loc o inmormantare a unei cunostinte de a mamei mele si in timp ce preotul oficializa slujba, eu ma gandeam ce simte raposata respectiva. Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" superpissy40 ...ma gandeam ce simte raposata respectiva"

e ceva adevăr in ceea ce spui, până la un punct:

https://www.dw.com/......a-48398174

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să fie ca atunci când te i-a somnul când ești foarte obosit. Nu simți nicio durere, și nu mai ești conștient după aceea. Dormi dus până în dimineața învierii.

| J0B0MAT a răspuns:

Să îi întrebăm pe ăia care au murit să ne spună ce simt când mor, zic.

| Xox0 a răspuns:

Poate persoana se gandeste ca adoarme. Nu am citit articolul din raspunsul de mai sus, dar din altele, se spune ca omul simte o presiune in piept si gata-i.

| ArchangelElohim a răspuns:

Isi vede toata viata in cateva secunde, se intalneste cu cei dragi ai lui, cu ghizii si cu ingerii lui pazitori. da timp de 3 zile sufletul traieste inca printre oameni si vede tot.