| Mtu_Crina_1990 a întrebat:

Am si eu nevoie sa-mi raspundeti urgent la intrebarile CAND, UNDE SI CUM trebuie sa ne rugam?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Rugati-va neincetat! Deci nu conteaza locul unde te afli ci conteaza ca rugaciunea ta sa fie inaltata din toata inima catre cer si cu sinceritate.Eu de multe ori ma rog si laud pe Dumnezeu spaland vasele si simt prezenta Duhului Sfant si inima imi este plina de bucurie si de pace de la Domnul.El asculta rugaciunile sincere!

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oricand simti nevoia sa te rogi o poti face, in orice loc te poti ruga si in gand si sa-i spui lui Dumnezeu ce simti nu rugaciuni invatate, pentru ca acelea Dumnezeu le cunoaste deja.Matei6:5-8

| LoveToHate a răspuns:

Oricând
Oriunde
Cum vrei.

| Dorugar a răspuns:

In niciun caz la biserica cum fac numai fariseii!
Ci la tine acasa in intimitatea camarutei tale!
Si asta nu ti-o zice Doru Gar, ci Isus in Predica de pe Munte!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Ne putem ruga oricând. Locul nu contează. Trebuie să ne rugăm în armonie cu cerinţele stabilite de Dumnezeu în Biblie.

| Loora a răspuns:

Trebuie sa te rogi in fiecare zi. Nu conteaza asa mult locul unde te rogi. Daca esti acasa, poti sa te rogi linistit la tine in camera. Cum? Cand te rogi, trebuie sa crezi in ceea ce zici. In momentul rugaciunii porti un dialog cu Dumnezeu! Trebuie sa fi doar tu si El. Nu te gandesti la nimic altceva. happy